Металург 2

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

24.05.2017

Во Автокоманда вечерва гостуваше лидерот на плејаут-групата, екипата на Радовиш, која дојде како фаворит на оваа средба, но замина поразен и детронизиран. Неочекувано лесно...

читај повеќе >

Добриот Металург 2 сепак поразен од Пролет

14.05.2017

Во натпревар од плејаут-фазата екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај екипата на Пролет, со резултат 34:28 915:16). Тоа беше натпревар во кој Металург 2 храбро се впушти во...

читај повеќе >

Вардар Јуниор повторно подобар од Металург 2

29.04.2017

Во рамките на 6. коло на плејаут-фазата во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. Ова беше и последна можност за нашите млади ракометари да фатат...

читај повеќе >

Добриот отпор на Металург 2 недоволен за бодови во Прилеп

27.04.2017

Во натпревар од плејаут-фазата, Металург 2 загуби на гостувањето кај Прилеп, со резултат 24:27 (11:13). Овој натпревар беше еден од тие во кои нашите млади ракометари бараа...

читај повеќе >

Прва победа на Металург 2 во плејаут-фазата

19.04.2017

Во првенствен натпревар, одигран вечерва во Автокоманда, Металург 2 го совлада тимот на Работнички и ја запиша својата прва победа во плејаут-фазата. Нашите млади ракометари...

читај повеќе >

Металург 2 е поразен во Радовиш

09.04.2017

Младиот состав на Металург 2 доживеа пораз на гостувањето во Радовиш, каде истоимената екипа не совлада со резултат 26:22 (15:10). Пресудно за новиот пораз на Металург 2 беше лошото...

читај повеќе >

Пролет од Автокоманда замина со полн плен

05.04.2017

Во рамките на 2. коло од плејаутот на првенството на Македонија, во Автокоманда гостуваше екипата на Пролет, која на крајот си замина со трите освоени бода, откако ги совлада...

читај повеќе >

Металург 2 поразен во мечот со Вардар Јуниор

01.04.2017

Во судирот на двете втори екипи на нашите најдобри ракометни клубови, Металург 2 е поразен од Вардар Јуниор. Во СРЦ “Кале“, Вардар Јуниор не совлада со резултат 30:24 (14:8). Ова е...

читај повеќе >

Металург 2 се враќа со голем бод од гостувањето во Прилеп

25.03.2017

Младите ракометари на Металург 2 непоразени се враќаат од тешкото гостување во  Прилеп, каде одиграа драматичен и израмнет натпревар во кој на крајот не успеаа да ја сочуваат...

читај повеќе >

Едно добро полувреме недоволно Металург 2 да избегне пораз од Пелистер

18.03.2017

Денеска во Автокоманда гостуваше лидерот во македонското првенство, екипата на Пелистер, која дојде со единствена цел - да се реваншира за поразот од есенскиот дел, кога во...

читај повеќе >