Металург 2

Пролет од Автокоманда замина со полн плен

05.04.2017

Во рамките на 2. коло од плејаутот на првенството на Македонија, во Автокоманда гостуваше екипата на Пролет, која на крајот си замина со трите освоени бода, откако ги совлада...

читај повеќе >

Металург 2 поразен во мечот со Вардар Јуниор

01.04.2017

Во судирот на двете втори екипи на нашите најдобри ракометни клубови, Металург 2 е поразен од Вардар Јуниор. Во СРЦ “Кале“, Вардар Јуниор не совлада со резултат 30:24 (14:8). Ова е...

читај повеќе >

Металург 2 се враќа со голем бод од гостувањето во Прилеп

25.03.2017

Младите ракометари на Металург 2 непоразени се враќаат од тешкото гостување во  Прилеп, каде одиграа драматичен и израмнет натпревар во кој на крајот не успеаа да ја сочуваат...

читај повеќе >

Едно добро полувреме недоволно Металург 2 да избегне пораз од Пелистер

18.03.2017

Денеска во Автокоманда гостуваше лидерот во македонското првенство, екипата на Пелистер, која дојде со единствена цел - да се реваншира за поразот од есенскиот дел, кога во...

читај повеќе >

Металург 2 имаше сили за само едно полувреме против Работник

03.03.2017

Во натпревар одигран вечерва во Автокоманда, Металург 2 доживеа убедлив пораз против екипата на Еурофарм Работник, од која е поразен со резултат 24:33 (13:14). На оваа средба...

читај повеќе >

Раде Стојановиќ го засили стручниот штаб на Металург 2

25.01.2017

Поранешниот репрезентативец на Македонија и играч на Металург Раде Стојановиќ го засили стручниот штаб на Металург 2. Од денеска тој во Металург ќе има нова улога и ќе му...

читај повеќе >

Борец го совлада Металург 2 во Автокоманда

10.12.2016

Во неизвесен и целосно рамноправен и драматичен натпревар, екипата на Борец го совлада тимот на Металург 2, со резултат 31:29 (15:16). Видовме навистина жесток натпревар, со многу...

читај повеќе >

Ослабениот Металург 2 високо е поразен во Охрид

03.12.2016

Металург 2, ослабен со неиграњето на Томовски, Велковски, Палевски, Крстевски и Арсеновски, вечерва доживеа убедлив пораз од лидерот на првенството, екипата на Охрид, која не...

читај повеќе >

Металург 2 испушти сигурна победа

24.11.2016

Одложената средба од 9. коло меѓу екипите на Металург 2 и на Прилеп заврши со резултат 32:32 (16:16), но нашите ракометари имаат за што да жалат. Имено, на четири минути до крајот на...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2 во Радовиш

19.11.2016

Металург 2 денеска во Радовиш ја загуби средбата од 11. коло, со резултат 22:28 (8:12). Металург против Радовиш одигра значително ослабен, без Крстевски, Велковски, Палевски и...

читај повеќе >