Металург 2

Металург 2 испушти сигурна победа

24.11.2016

Одложената средба од 9. коло меѓу екипите на Металург 2 и на Прилеп заврши со резултат 32:32 (16:16), но нашите ракометари имаат за што да жалат. Имено, на четири минути до крајот на...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2 во Радовиш

19.11.2016

Металург 2 денеска во Радовиш ја загуби средбата од 11. коло, со резултат 22:28 (8:12). Металург против Радовиш одигра значително ослабен, без Крстевски, Велковски, Палевски и...

читај повеќе >

Седмерец во последната секунда го реши натпреварот меѓу Металург 2 и Пролет

16.11.2016

Вистинска драма се случи во Автокоманда, откако со пенал во последната секунда Пролет ги однесе сите три бода од Автокоманда. А нашите млади ракометари ја имаа меч топката во...

читај повеќе >

Металург 2 повторно победува

02.11.2016

Во рамките на 12. коло на македонската Суперлига, во Автокоманда Металург 2 ја совлада екипата на Работнички со резултат 33:21 (14:11). Видовме интересен натпревар во кој нашиот тим...

читај повеќе >

Драмата во Битола му припадна на Металург 2

29.10.2016

Фантастичен натпревар одиграа младите ракометари на Металург 2 во Битола, каде на жешкиот терен ја совладаа екипата на Пелистер, со резултат 32:31 (15:15). Видовме вистинска...

читај повеќе >

Вардар Јуниор ги остави бодовите во Автокоманда

21.10.2016

Во првиот натпревар од 7. коло на македонската ракометна Суперлига Металург 2 и нанесе пораз на екипата на Вардар Јуниор, која ја совлада со резултат 25:22 (12:10). Металург 2 на тој...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург 2

14.10.2016

Младиот состав на Металург 2 доживеа убедлив пораз во Битола, каде Еурофарм Работник не совлада со високи 38:24 (16:11). Ова е втор пораз на Металург 2, кој на оваа средба настапи...

читај повеќе >

Металург 2 со пресврт во второто полувреме дојде до бод во Велес

12.10.2016

Металург 2 дојде до бод на средбата одиграна во Велес. Иако Борец на полувреме водеше со 6 гола разлика, 19:13, на крајот токму домаќинот се спасуваше од пораз, откако Металург во...

читај повеќе >

Во драматична завршница Металург 2 го доживеа својот прв пораз во новата сезона

09.10.2016

Денеска во Автокоманда се одигра последниот натпревар од 4. коло на македонската ракометна Суперлига во кој Металург 2 го доживеа својот прв пораз во новата сезона. Повеќе...

читај повеќе >

Металург 2 го надигра и Работнички

30.09.2016

Продолжува серијата на добри резултати на Металург 2 во македонското првенство. Денеска е совладана екипата на Работнички со убедливи 33:27 (21:10). Оваа средба се одигра во...

читај повеќе >