Металург 2

Металург 2 подобар и од Радовиш

29.09.2016

Младиот Металург 2 денеска ја запиша својата прва победа во ВИП Суперлигата за изминатите две сезони. Ако минатата освои само еден бод во текот на целата сезона, во тековната...

читај повеќе >

Металург 2 заслужено избори бод во тешкиот натпревар со Пролет

17.09.2016

Неверојатен натпревар одиграа екипите на Пролет и на Металург 2, неверојатен од самиот почеток. Со оваа средба почна новото ракометно првенство на Македонија. Пролет почна...

читај повеќе >

Металург 2 денеска ја отвора новата сезона во македонската Суперлига

17.09.2016

Со денешниот натпревар меѓу Пролет и Металург 2 почнува новото ракометно првенство. И оваа година во регуларниот дел од првенството ќе се натпреваруваат десет екипи, кои ќе...

читај повеќе >

Цепелинот на Шилегов и на Димитриоски од вчерашната средба меѓу Металург 2 и на Преспа

10.09.2016

Металург 2 ја совлада екипата на Преспа во бараж пресметката за место во Суперлигата. Металург победи со 31:24, а посебен белег остави цепелинот изведен од Шилегов и...

читај повеќе >

Металург 2 се избори за опстанок во ракометната Суперлига

10.09.2016

Металург 2 е победник во баражот за испразнетото место во Суперлигата, откако во интересен натпревар ја совлада екипата на Преспа, со резултат  31:24 (15:14). Во прилепската сала...

читај повеќе >

Металург 2 денеска се бори за својата суперлигашка иднина

10.09.2016

Денеска е важен ден за втората екипа на Металург, бидејќи игра бараж за опстанок во Суперлигата. Наш противник е екипата на Преспа, која минатата сезона ја заврши како...

читај повеќе >

Металург 2 поразен од Пролет

01.06.2016

Младите ракометари на Металург 2 ја загубија средбата од последното плејаут коло, против екипата на Пролет, со резултат 19:27 (9:11). Иако е поразот изразен со осум гола разлика,...

читај повеќе >

Прва победа на Металург 2, кој го декласираше тимот на Борец

29.05.2016

Во својот претпоследен настап оваа сезона, екипата на Металург 2 дојде до првата победа, декласирајќи го тимот на Борец, со резултат 34:25 (13:11). Металург 2 го одигра својот...

читај повеќе >