Металург 2

Металург 2 поразен од Пролет

01.06.2016

Младите ракометари на Металург 2 ја загубија средбата од последното плејаут коло, против екипата на Пролет, со резултат 19:27 (9:11). Иако е поразот изразен со осум гола разлика,...

читај повеќе >

Прва победа на Металург 2, кој го декласираше тимот на Борец

29.05.2016

Во својот претпоследен настап оваа сезона, екипата на Металург 2 дојде до првата победа, декласирајќи го тимот на Борец, со резултат 34:25 (13:11). Металург 2 го одигра својот...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2 во Автокоманда

22.05.2016

Во натпревар од плејаут фазата, одигран во Автокоманда, екипата на Металург 2 е високо поразена од тимот на Радовиш, со резултат 26:37 (12:18). Се до средината на првото полувреме...

читај повеќе >

Металург 2 загуби од екипата на Пролет

09.05.2016

Во првенствениот натпревар од плејаутот на првенството на Македонија, Металург 2 во Автокоманда загуби од екипата на Пролет, со резултат 25:30 (13:17). Иако резултатот на Пролет...

читај повеќе >

Металург 2 добро се држеше против Пелистер

27.04.2016

Металург 2 вечерва е поразен на средбата со екипата на Пелистер, со резултат 25:29 (10:15). Момците на Металург 2 му пружија одличен отпор на поискусниот и засилен Пелистер, иако во...

читај повеќе >

Вардар пресилен за нашиот Металург 2

25.04.2016

Во финалето од четврт-финалната група во Купот на Македонија, Металург 2 е убедливо поразен од Вардар, со резултат 51:31 (26:18). Секако, учесникот во четвртфиналето на Лигата на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Вардар во Кале

23.04.2016

Во натпревар од 12-то коло на младинската лига, нашите младинци катастрофално го поразија Вардар на негов терен. Металург 2 извојува победа со резултат 34:21 (14:7). Средбата мина...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2 во Радовиш

20.04.2016

Екипата на Металург 2 го одигра вториот натпревар од плејаутот на македонското првенство. Нашата екипа гостуваше на тешкиот терен во Радовиш, каде сме поразени со резултат...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2 во првото коло на плеј-аутот

16.04.2016

Денеска се играат првите средби од плеј-офот и плеј-аутот на македонското првенство. Во Автокоманда гостуваше екипата на Вардар Јуниор, на која и се спротистави нашиот...

читај повеќе >