Металург 2

Металург 2 ја загуби средбата со Пролет

18.12.2015

Металург 2 ја загуби средбата од 14. коло на ВИП Суперлигата, против екипата на Пролет, со резултат 21:27 (9:14). За жал, денеска нашите млади ракометари имаа сили за само 15 минути,...

читај повеќе >

Братскиот натпревар заврши со очекувана победа на поискусниот Металург

12.12.2015

Денеска во Автокоманда се одржа средбата меѓу двете наши екипи, Металург и Металург 2, која очекувано заврши со убедлива победа на поискусниот Металург. Првото полувреме...

читај повеќе >

Металург 2 поразен од Прилеп

04.12.2015

Металург 2 вечерва го загуби натпреварот од 12. коло на македонската ракометна Суперлига. Подобра од нашите млади ракометари беше екипата на Прилеп, која не совлада со...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2 во Охрид

29.11.2015

Металург 2 доживеа висок пораз во Охрид, во рамките на 11. коло на ВИП Суперлигата, со резултат 40: 26 (21:8). Второпласирниот тим во првенството беше пресилен за нашите млади...

читај повеќе >

Борец денеска не заслужи бод во Автокоманда

21.11.2015

Металург 2 денеска го освои првиот бод во тековното првенство на Македонија, откако одигра нерешено со екипата на Борец од Велес, 26:26 13:10. Но, мора да се каже дека Борец не го...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ РАБОТНИЧКИ

14.11.2015

Металург 2 ја загуби средбата од 9. коло на македонската Суперлига против екипата на Работнички, со резултат 24:32 (9:18). Судбината на денешната средба беше решена во првите...

читај повеќе >

ВИСОК ПОРАЗ МА МЕТАЛУРГ 2

24.10.2015

Металург 2 доживеа уште еден пораз, овој пат од екипата на Вардар Јуниор, во рамките на 7. коло на македонската Суперлига. Денеска загубивме со високи 26:37 (8:19), во натпревар во...

читај повеќе >

ЗА МАЛКУ ПОДВИГ ВО АВТОКОМАНДА

18.10.2015

Интересен и по малку чуден натпревар следевме денеска во Автокоманда, каде, во рамките на 6. коло на машката ВИП Суперлига, се сретнаа екипите на Металург 2 и на...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ЕКИПАТА НА ПРОЛЕТ

11.10.2015

Нашата екипа, која е најмлада во лигата и која минатата година се натпреваруваше во кадетска и во младинска лиги, а сега стекнува искуство во борба со најдобрите македонски...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЛАВЕШЕ ВО СУДИРОТ НА ДВЕ БРАТСКИ ЕКИПИ

07.10.2015

Четвртото коло на македонската Суперлига ја донесе пресметката меѓу двете наши екипи, Металург 2 и Металург. Сосема очекувано славеше подобриот, посилниот и поквалитетниот...

читај повеќе >