Металург 2

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ РАБОТНИЧКИ

14.11.2015

Металург 2 ја загуби средбата од 9. коло на македонската Суперлига против екипата на Работнички, со резултат 24:32 (9:18). Судбината на денешната средба беше решена во првите...

читај повеќе >

ВИСОК ПОРАЗ МА МЕТАЛУРГ 2

24.10.2015

Металург 2 доживеа уште еден пораз, овој пат од екипата на Вардар Јуниор, во рамките на 7. коло на македонската Суперлига. Денеска загубивме со високи 26:37 (8:19), во натпревар во...

читај повеќе >

ЗА МАЛКУ ПОДВИГ ВО АВТОКОМАНДА

18.10.2015

Интересен и по малку чуден натпревар следевме денеска во Автокоманда, каде, во рамките на 6. коло на машката ВИП Суперлига, се сретнаа екипите на Металург 2 и на...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ЕКИПАТА НА ПРОЛЕТ

11.10.2015

Нашата екипа, која е најмлада во лигата и која минатата година се натпреваруваше во кадетска и во младинска лиги, а сега стекнува искуство во борба со најдобрите македонски...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЛАВЕШЕ ВО СУДИРОТ НА ДВЕ БРАТСКИ ЕКИПИ

07.10.2015

Четвртото коло на македонската Суперлига ја донесе пресметката меѓу двете наши екипи, Металург 2 и Металург. Сосема очекувано славеше подобриот, посилниот и поквалитетниот...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2

04.10.2015

Младиот состав на Металург 2 ја загуби и својата трета средба во македонската Суперлига. Овој пат загубивме на гостувањето во Прилеп, каде истоимената екипа не совлада со...

читај повеќе >

ОХРИД ГО СОВЛАДА МЕТАЛУРГ 2 ВО АВТОКОМАНДА

27.09.2015

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на македонската Суперлига, против екипата на Охрид во Автокоманда. Загубивме со високи 20:29 (10:14), се чини превисоки според...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 Е МИНИМАЛНО ПОРАЗЕН ВО ВЕЛЕС

21.09.2015

Нашиот втор суперлигаш, екипата на Металург 2, минимално загуби во мечот од првото коло на македонската Суперлига, против повратникот во лигата Борец од Велес. Загубивме со...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НА МЕТАЛУРГ 2 ВО МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

02.09.2015

Есенската полусезона на новото македонско првенство почнува на 19 септември, а двете наши екипи во првото коло ќе гостуваат, Металург кај Вардар Јуниор, а Металург 2 кај...

читај повеќе >