Металург 2

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2

04.10.2015

Младиот состав на Металург 2 ја загуби и својата трета средба во македонската Суперлига. Овој пат загубивме на гостувањето во Прилеп, каде истоимената екипа не совлада со...

читај повеќе >

ОХРИД ГО СОВЛАДА МЕТАЛУРГ 2 ВО АВТОКОМАНДА

27.09.2015

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на македонската Суперлига, против екипата на Охрид во Автокоманда. Загубивме со високи 20:29 (10:14), се чини превисоки според...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 Е МИНИМАЛНО ПОРАЗЕН ВО ВЕЛЕС

21.09.2015

Нашиот втор суперлигаш, екипата на Металург 2, минимално загуби во мечот од првото коло на македонската Суперлига, против повратникот во лигата Борец од Велес. Загубивме со...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НА МЕТАЛУРГ 2 ВО МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

02.09.2015

Есенската полусезона на новото македонско првенство почнува на 19 септември, а двете наши екипи во првото коло ќе гостуваат, Металург кај Вардар Јуниор, а Металург 2 кај...

читај повеќе >

ФОТОГАЛЕРИЈА: И МЕТАЛУРГ 2 ГИ ПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НОВАТА СЕЗОНА

03.08.2015

Втората екипа на Металург оваа сезона ќе настапува во целосно изменет...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ГИ ПОЧНУВА ПОДГОТОВКИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК

01.08.2015

Паралелно со првата машка и првата женска, в понеделник своите подготовки за новата сезона ги почнува и Металург 2. Првиот собир е планиран со почеток во 19.30 часот во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА СО ПОБЕДА НАД ПРЕСПА

04.06.2015

Екипата на Александар Јовиќ ја заврши актуелната ракометна сезона, со победа над тимот на Преспа. Видовме тврд натпревар, особено во првото полувреме, бидејки оваа средба...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ВО ОХРИД

01.06.2015

Екипата на Александар Јовиќ загуби на гостувањето во Охрид, каде истоимениот суперлигаш не совлада со резултат 33:27 (18:15). Домашниот состав водеше во текот на целата средба,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГИ ПОДЕЛИ БОДОВИТЕ СО РАБОТНИЧКИ

28.05.2015

Во рамките на 8. коло од плејаут фазата, вечерва во Автокоманда се одигра средбата меѓу екипите на Металург 2 и на Работнички. По жестока и израмнета борба овој натпревар...

читај повеќе >