Металург 2

Драматично реми на средбата Металург 2 – Пелистер

29.09.2019

Во натпревар од четвртото коло на македонската Суперлига, екипите на Металург 2 и на Пелистер одиграа драматичен натпревар, кој заврши со поделба на бодовите. Сепак, Металург...

читај повеќе >

Лошото издание на Металург 2 заврши со третиот пораз во тековната сезона

25.09.2019

Многу се очекуваше од средбата меѓу Работнички и Металург 2. По одличните игри на нашиот втор тим против Металург и особено против екипата на Тинекс Пролет, очекувавме и прва...

читај повеќе >

Со малку среќа и многу пот, Пролет сепак ги однесе бодовите од Автокоманда

13.09.2019

Уште еден одличен натпревар одиграа младите ракометари на Металург 2, иако и денеска забележаа пораз. Нашите надежи беа апсолутно рамноправен партнер во мечот со многу...

читај повеќе >

Први бодови за Металург во новата сезона

06.09.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра првенствен натпревар со кој и официјално почна новата сезона во македонската Суперлига. Се сретнаа “братските“ екипи на Металург 2 и на...

читај повеќе >

Металург 2 се врати со победничкиот пехар од турнирот во Прилеп

31.08.2019

Ракометарите на Металург 2 се победници на петтото издание на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп. Во третото коло нашите ракометари ја совладаа и екипата на Тиквеш, со...

читај повеќе >

Металург 2 е пред освојување на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп

30.08.2019

Вчера и денеска во Прилеп се игра 5-тото издание на мемориалниот турнир “Миле Нешкоски“, во чест на поранешниот ракометар на РК Тутунски Комбинат, репрезентативец и...

читај повеќе >

Екипата на Металург 2 од вчера во Пехчево

26.08.2019

Екипата на Металург  2 ги заврши подготовките во Скопје и од вчера ја премести својата база во Пехчево. Нашите млади ракометари овде ќе останат се до среда, а потоа ќе настапат...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург 2 ги почна подготовките

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2. Новиот тренер на Металург 2, Игор Котевски, и неговиот помошник, Миле Бочкаровски, за првиот тренинг на...

читај повеќе >

Игор Котевски ќе го води Металург 2

30.07.2019

Екипата на Металург 2, повратник во македонската Суперлига, во новата сезона ќе ја предводи Игор Котевски. Котевски минатата сезона ја тренираше екипата на Бутел, со која...

читај повеќе >

РК Работнички е последниот патник во македонската Суперлига

09.06.2019

Во бараж натпреварот одигран во неутралното Неготино, Работнички ја совлада екипата на Прилеп и обезбеди настап во македонската Суперлига. Работнички немаше поголеми...

читај повеќе >