Металург 2

Комплетни резултати од првото коло во Првата лига

04.10.2020

Денеска се одигра комплетното прво коло од Првата лига. Оваа сезона ова натпреварување ќе се игра турнирски и со забрзан ритам, па место стандардните 14 кола ќе се одиграат...

читај повеќе >

Убедлива победа на Металург 2 на стартот на Првата лига

04.10.2020

Денеска се одигра првото коло во Првата лига, група “Б“, кое комплетно се одигра во СЦ “Борис Трајковски“, според новиот турнирски систем на натпреварувањето во Првата...

читај повеќе >

Прволигашите почнуваат в недела, со изменет систем на натпреварување

01.10.2020

Ковид 19 направи хаос во македонскиот ракомет. Покрај Суперлигата, која е во комплетно мирување, погодени се и суперлигашите, кои ќе стартуваат оваа недела, но со комплетно...

читај повеќе >

РФМ го одложи и почетокот на Првата лига

24.09.2020

По серијата позитивни случаи на коронавирус во суперлигашките екипи, РФМ ги извести прволигашките клубови дека се одложува почетокот на сезоната во Првата лига на...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург 2 – Драчево

12.09.2020

Во Автокоманда денеска е одигран пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Драчево. По голема борба, сосема заслужена победа извојува помладиот тим на Металург,...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург 2 подобар од Драчево

12.09.2020

Екипата на Металург 2 го одигра својот четврти пријателски натпревар во рамките на подготовките за новата сезона и ја извојува втората победа, овој пат против тимот на...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург 2 и на Аеродром

05.09.2020

Во рамките на подготовките за новата сезона во Првата лига, во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Аеродром. Средбата заврши со...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург 2 е минимално поразен од тимот на Аеродром

05.09.2020

Во пријателски натпревар меѓу две прволигашки екипи, Металург 2 е совладан од тимот на Аеродром, кој славеше со резултат 27:29 (14:15). Видовме интересен натпревар во кој Аеродром...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург 2 “набива“ кондиција на падините на Гази Баба

12.08.2020

Ракометарите на Металург 2 најголем дел од подготовките во Скопје ги минуваат на падините на Гази Баба. Тренинзите се напорни, а основната цел е да се “набие“кондиција за...

читај повеќе >

Металург 2 ги дозна противниците во групната фаза на Првата лига

10.08.2020

Денешната ждрепка, одржана во просториите на РФМ, го смести Металург 2 во групата “Б“, заедно со екипите на РК Вардар Неготино, РК Македонија ЃП, РК Скопје 2020, МРК Куманово, РК...

читај повеќе >