Металург 2

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ТЕКСТИЛЕЦ

24.05.2015

Екипата на Металург 2, во рамките на 7. коло од македонскиот плејаут, гостуваше кај Текстилец и ја загуби средбата со резултат 29:33 (14:16). Нашиот втор тим на оваа средба отпатува...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 СЕ ВРАТИ СО ПОБЕДА ОД РЕСЕН

17.05.2015

Екипата на Металург 2 се врати со победа од гостувањето кај РК Преспа, која ја совладавме со резултат 23:21 (11:8) во плејаут-натпреварот од 5. коло. Победата е чиста како солза,...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 ВО АВТОКОМАНДА

06.05.2015

Во натпревар од 4. коло од плејаут фазата на македонското првенство, екипата на Металург 2 е поразена во Автокоманда од тимот на Охрид, со резултат 17:27 (9:12). Гостинскиот состав...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ОД РАБОТНИЧКИ

26.04.2015

Металург 2 ја загуби средбата од третото коло во плејаутот на македонското првенство. Денеска тој е поразен од Работнички, со резултат 24:26 (12:13). Доста израмнета средба во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 НЕ УСПЕА ПРОТИВ ПРОЛЕТ

19.04.2015

Нашата втора екипа не успеа да обезбеди пласман на фајналфорот во Купот на Македонија, откако денеска е поразена од тимот на Пролет, со резултат 25:22 (11:14). Денешната средба...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ОБЕЗБЕДИ ФИНАЛЕ ВО ГРУПАТА 2 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

18.04.2015

Металург 2 денеска одигра полуфинален натпревар во групата 2 од Купот на Македонија, во која се и екипите на Лозар, на Работнички и на Пролет. Во полуфиналето нашиот втор тим...

читај повеќе >

ПРВИ БОДОВИ НА МЕТАЛУРГ 2 ВО ПЛЕЈАУТ-ФАЗАТА

11.04.2015

Екипата на Металург 2 денеска го совлада Текстилец во натпревар од второто коло на плејаут-фазата. Металург 2 победи со резултат 28:24 (14:14). Гледавме интересен и резултатски...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ВО АВТОКОМАНДА ОД ЕКИПАТА НА ПЕЛИСТЕР

08.04.2015

Вечерва во Автокоманда се одигра натпревар од првото плеј-аут коло во кој Металург 2 ја пречека екипата на Пелистер. Оваа средба претходно беше одложена поради настапот на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 НЕ УСПЕА ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ПЛЕЈОФОТ НА МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

28.03.2015

Вториот тим на Металург денеска е високо поразен во натпревар од последното коло на македонското првенство. Екипата на Радовиш не совлада во Автокоманда со резултат 35:25 (19:10)...

читај повеќе >