Металург 2

ФОТОГАЛЕРИЈА: И МЕТАЛУРГ 2 ГИ ПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НОВАТА СЕЗОНА

03.08.2015

Втората екипа на Металург оваа сезона ќе настапува во целосно изменет...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ГИ ПОЧНУВА ПОДГОТОВКИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК

01.08.2015

Паралелно со првата машка и првата женска, в понеделник своите подготовки за новата сезона ги почнува и Металург 2. Првиот собир е планиран со почеток во 19.30 часот во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА СО ПОБЕДА НАД ПРЕСПА

04.06.2015

Екипата на Александар Јовиќ ја заврши актуелната ракометна сезона, со победа над тимот на Преспа. Видовме тврд натпревар, особено во првото полувреме, бидејки оваа средба...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ВО ОХРИД

01.06.2015

Екипата на Александар Јовиќ загуби на гостувањето во Охрид, каде истоимениот суперлигаш не совлада со резултат 33:27 (18:15). Домашниот состав водеше во текот на целата средба,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГИ ПОДЕЛИ БОДОВИТЕ СО РАБОТНИЧКИ

28.05.2015

Во рамките на 8. коло од плејаут фазата, вечерва во Автокоманда се одигра средбата меѓу екипите на Металург 2 и на Работнички. По жестока и израмнета борба овој натпревар...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ТЕКСТИЛЕЦ

24.05.2015

Екипата на Металург 2, во рамките на 7. коло од македонскиот плејаут, гостуваше кај Текстилец и ја загуби средбата со резултат 29:33 (14:16). Нашиот втор тим на оваа средба отпатува...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 СЕ ВРАТИ СО ПОБЕДА ОД РЕСЕН

17.05.2015

Екипата на Металург 2 се врати со победа од гостувањето кај РК Преспа, која ја совладавме со резултат 23:21 (11:8) во плејаут-натпреварот од 5. коло. Победата е чиста како солза,...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 ВО АВТОКОМАНДА

06.05.2015

Во натпревар од 4. коло од плејаут фазата на македонското првенство, екипата на Металург 2 е поразена во Автокоманда од тимот на Охрид, со резултат 17:27 (9:12). Гостинскиот состав...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ОД РАБОТНИЧКИ

26.04.2015

Металург 2 ја загуби средбата од третото коло во плејаутот на македонското првенство. Денеска тој е поразен од Работнички, со резултат 24:26 (12:13). Доста израмнета средба во...

читај повеќе >