Металург 2

МЕТАЛУРГ 2 НЕ УСПЕА ПРОТИВ ПРОЛЕТ

19.04.2015

Нашата втора екипа не успеа да обезбеди пласман на фајналфорот во Купот на Македонија, откако денеска е поразена од тимот на Пролет, со резултат 25:22 (11:14). Денешната средба...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ОБЕЗБЕДИ ФИНАЛЕ ВО ГРУПАТА 2 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

18.04.2015

Металург 2 денеска одигра полуфинален натпревар во групата 2 од Купот на Македонија, во која се и екипите на Лозар, на Работнички и на Пролет. Во полуфиналето нашиот втор тим...

читај повеќе >

ПРВИ БОДОВИ НА МЕТАЛУРГ 2 ВО ПЛЕЈАУТ-ФАЗАТА

11.04.2015

Екипата на Металург 2 денеска го совлада Текстилец во натпревар од второто коло на плејаут-фазата. Металург 2 победи со резултат 28:24 (14:14). Гледавме интересен и резултатски...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ВО АВТОКОМАНДА ОД ЕКИПАТА НА ПЕЛИСТЕР

08.04.2015

Вечерва во Автокоманда се одигра натпревар од првото плеј-аут коло во кој Металург 2 ја пречека екипата на Пелистер. Оваа средба претходно беше одложена поради настапот на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 НЕ УСПЕА ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ПЛЕЈОФОТ НА МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

28.03.2015

Вториот тим на Металург денеска е високо поразен во натпревар од последното коло на македонското првенство. Екипата на Радовиш не совлада во Автокоманда со резултат 35:25 (19:10)...

читај повеќе >

ТУРКАНИЦА НА ВРВОТ НА МАКЕДОНСКАТА СУПЕРЛИГА. КОМПЛЕТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ПРЕТПОСЛЕДНОТО КОЛО

23.03.2015

По завршувањето на претпоследното, 17-то, коло во македонската Суперлига, дури пет екипи аплицираат за трите слободни места во плејоф-завршницата. Целосната неизвесност ќе...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ВО ОХРИД

22.03.2015

Екипата на Металург 2 денеска ја загуби средбата од претпоследното, 17. коло, на македонската Суперлига. Во Охрид загубивме од истоимената екипа, со резултат 20:30 (11:12). Металург...

читај повеќе >

ЗОМИМАК ГИ ОДНЕСЕ БОДОВИТЕ ОД АВТОКОМАНДА

14.03.2015

Денеска во Автокоманда се одржа натпревар од 16. коло на македонската Суперлига, меѓу екипите на Металург 2 и на струмички Зомимак М. Славеше гостинскиот тим, кој убедливо го...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 ВО БИТОЛА

07.03.2015

Во продолжението на сезоната во македонската Суперлига, Металург 2 загуби во Битола од екипата на Пелистер, со резултат 14:21 (8:6). Металург 2 сезоната ја продолжува со...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ЌЕ ПРЕЗИМИ НА ВТОРОТО МЕСТО

20.12.2014

Екипата на Металург 2 вечерва ја совлада екипата на Преспа, со резултат 33:31 (16:15). Иако конечниот резултат е тесен, нашата победа е чиста како солза, бидејки водевме во текот на...

читај повеќе >