Металург 2

МЕТАЛУРГ 2 ИМ СЕ ВРАТИ НА ПОБЕДИТЕ

16.12.2014

Металург 2 вечерва ја доби одложената средба против штипски Текстилец, со високи 41:18 (19:8) и заслужено запиша нови три бода на своето конто. На почетокот, додека гостинскиот...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ТИНЕКС ПРОЛЕТ

15.12.2014

Металург 2 загуби на гостувањето кај Тинекс Пролет, со резултат 23:25 (8:12). Ослабнат, со неиграњето на Костески и на Борјан Маџовски, нашиот млад тим се обиде, но не успеа, да...

читај повеќе >

ПРИЛЕП ГО СОВЛАДА МЕТАЛУРГ 2 И ВО СКОПЈЕ

07.12.2014

Металург 2 денеска доживеа непријатен пораз во својата сала. Поразени сме од екипата на Прилеп, со резултат 24:27 (14:15). Иако нашите ракометари се подготвуваа за реванш, по...

читај повеќе >

ТЕШКА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ 2 ВО МЕЧОТ СО РАБОТНИЧКИ

23.11.2014

Металург 2 вчера неочекувано тешко ја совлада екипата на Работнички, во меч кој беше неизвесен до самиот крај. Нашите ракометари победија со резултат 28:27 (14:16), но не...

читај повеќе >

ВРЕДНА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ 2 ВО РАДОВИШ

16.11.2014

Во 9. коло на машката Суперлига, екипата на Металург 2 дојде до вредна победа во Радовиш. Нашите млади ракометари победија со резултат 33:26 (14:14). Во првата половина на првото...

читај повеќе >

ВО ЖЕСТОКА БОРБА МЕТАЛУРГ 2 ГО СОВЛАДА ОХРИД

08.11.2014

Во осмото коло на македонската Суперлига, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Охрид. Видовме интересен и жесток дуел во кој победникот беше решен во...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ 2 ВО СТРУМИЦА

26.10.2014

Екипата на Металург 2 го забележа својот втор пораз во тековното натпреварување во машката Суперлига. Загубивме на гостувањето во Струмица, од тимот на Зомимак, со резултат...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ 2 ГО СОВЛАДА И ПЕЛИСТЕР

22.10.2014

Екипата на Металург 2 ја совлада екипата на Пелистер, со резултат 29:24 (12:13). Видовме возбудлив натпревар во кој двете екипи имаа свои периоди од играта. По првите неколку...

читај повеќе >

METAЛУРГ 2 СО ПОБЕДА СЕ ВРАТИ ОД РЕСЕН

19.10.2014

Во петтото коло на македонската ракометна Суперлига, екипата на Металург 2 гостуваше во Ресен, кај екипата на Преспа 2010. Противникот е совладан со резултат 36:31 (19:14), со што...

читај повеќе >

ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО ПРИЛЕП КАЗНЕТИ СЕ AЛЕКСАНДАР ЈОВИЌ, СУДИИТЕ И ДЕЛЕГАТОТ

15.10.2014

Дисциплинската Комисија при Ракометната Федерација на Македонија изрече казни за виновниците на инцидентот за време на натпреварот меѓу Прилеп и Металург, кој извесно...

читај повеќе >