Металург 2

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО БИТОЛА

09.04.2014

Ракометарите на Металург Јуниор го загубија плејоф натпреварот во Битола, против екипата на Пелистер 08, со резултат 36:27 (20:12). Типичен првенствен натпревар во кој и двете...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО СОВЛАДА ТИНЕКС И ЌЕ ИГРА ВО ПЛЕЈ-ОФОТ НА МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

19.03.2014

Младите ракометари на Металург Јуниор го совладаа тимот на Тинекс Пролет и се пласираа во плеј-офот на македонското првенство, каде ќе се натпреваруваат заедно со РК...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

15.03.2014

Металург Јунор го декласира тимот на Овче Поле и е на само два бода од сигурен пласман во плеј-офот на македонското првенство. Јуниор извојува висока победа со резултат 33:18...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО НАДИГРА ПЕЛИСТЕР

08.03.2014

За само неколку дена видовме две различни изданија на Металург Јуниор. В четврток доживеавме висок пораз од екипата на Зомимак М, но затоа, пак, денеска целосно го надигравме...

читај повеќе >

ЗОМИМАК УБЕДЛИВО СЛАВЕШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

06.03.2014

Вечерва во “Автокоманда“ се одигра заостанатиот натпревар од 12. коло на машката ВИП Суперлига, меѓу екипите на Металург Јуниор и струмички Зомимак М. Победата му припадна...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ДОНЕСЕ ВАЖНИ БОДОВИ ОД РЕСЕН

15.12.2013

Металург Јуниор се врати со победа од гостувањето во Ресен. Совладана е екипата на Преспа, со резултат 25:22 (11:10). На крилата на одличниот Кимевски (18 одбрани) и борбената и...

читај повеќе >

ЛЕСНА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

11.12.2013

Металург Јуниор извојува  убедлива победа над екипата на Куманово во натпреварот што вечерва се одигра во салата “Автокоманда“. Почетокот ветуваше жестока пресметка....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО РАДОВИШ

23.11.2013

Металург Јуниор ја загуби средбата од 11. коло во македонското првенство. Во Радовиш сме поразени со резултат 35:30 (21:14). Домашната екипа беше подобриот тим во текот на целата...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР И ЗЕДЕ МЕРКА НА ЕКИПАТА НА ТЕКСТИЛЕЦ

16.11.2013

Металург Јуниор дојде до својата петта победа во машката суперлига, откако во “Автокоманда“ славеше над екипата на Текстилец , со резултат 27:21 (14:8). Победникот се насети...

читај повеќе >