Металург 2

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ПОРАЗЕН ВО СТРУМИЦА

15.05.2014

Металург Јуниор ја загуби и својата деветта средба во плејофот на македонското првенство. Загубивме во Струмица од екипата на Зомимак М, со резултат 34:28 (21:12). Јуниор одигра...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ВАРДАР

11.05.2014

Металург го загуби натпреварот од 7. коло на македонскиот ракометен плејоф, против екипата на Вардар, со резултат 22:37 (9:18). Натпреварот помина во очекувана доминација на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР НЕ УСПЕА ПРОТИВ ПЕЛИСТЕР

03.05.2014

Металург Јуниор ја загуби и шестата средба во плејофот на македонското првенство. Во мечот од шестото коло загубивме од битолски Пелистер, со резултат 20:24 (8:11). Гостинската...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ОД ТИНЕКС ПРОЛЕТ

22.04.2014

Металург Јуниор ја загуби и петтата средба од плеј-офот на македонското првенство. На гостувањето кај екипата на Тинекс Пролет нашите млади ракометари се поразени со...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЈА ЗАГУБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЗОМИМАК ВО ПОСЛЕДНАТА МИНУТА

18.04.2014

Неверојатни се децата на Металург Јуниор. Во четири дена се сретнаа со трите најдобри македонски екипи и со сите рамноправно се носеа во најголемиот дел средбите. Во девет...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЦЕЛИ 44 МИНУТИ МУ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИЈА НА ВАРДАР

15.04.2014

Прекрасна вечер ни приредија младите надежи на Металург Јуниор, кои цели 44 минути имаа постојано водство во мечот против моќниот Вардар. Во тие 44 минути му дозволивме на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО ОХРИД

12.04.2014

Металург Јуниор го загуби заостанатиот натпревар од регуларниот дел на првенството, против екипата на Охрид, со резултат 25:28 (9:13). Овој натпревар, кој нема никакво значење за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО БИТОЛА

09.04.2014

Ракометарите на Металург Јуниор го загубија плејоф натпреварот во Битола, против екипата на Пелистер 08, со резултат 36:27 (20:12). Типичен првенствен натпревар во кој и двете...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО СОВЛАДА ТИНЕКС И ЌЕ ИГРА ВО ПЛЕЈ-ОФОТ НА МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

19.03.2014

Младите ракометари на Металург Јуниор го совладаа тимот на Тинекс Пролет и се пласираа во плеј-офот на македонското првенство, каде ќе се натпреваруваат заедно со РК...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

15.03.2014

Металург Јунор го декласира тимот на Овче Поле и е на само два бода од сигурен пласман во плеј-офот на македонското првенство. Јуниор извојува висока победа со резултат 33:18...

читај повеќе >