Металург 2

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЦЕЛИ 44 МИНУТИ МУ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИЈА НА ВАРДАР

15.04.2014

Прекрасна вечер ни приредија младите надежи на Металург Јуниор, кои цели 44 минути имаа постојано водство во мечот против моќниот Вардар. Во тие 44 минути му дозволивме на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО ОХРИД

12.04.2014

Металург Јуниор го загуби заостанатиот натпревар од регуларниот дел на првенството, против екипата на Охрид, со резултат 25:28 (9:13). Овој натпревар, кој нема никакво значење за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО БИТОЛА

09.04.2014

Ракометарите на Металург Јуниор го загубија плејоф натпреварот во Битола, против екипата на Пелистер 08, со резултат 36:27 (20:12). Типичен првенствен натпревар во кој и двете...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО СОВЛАДА ТИНЕКС И ЌЕ ИГРА ВО ПЛЕЈ-ОФОТ НА МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО

19.03.2014

Младите ракометари на Металург Јуниор го совладаа тимот на Тинекс Пролет и се пласираа во плеј-офот на македонското првенство, каде ќе се натпреваруваат заедно со РК...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

15.03.2014

Металург Јунор го декласира тимот на Овче Поле и е на само два бода од сигурен пласман во плеј-офот на македонското првенство. Јуниор извојува висока победа со резултат 33:18...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО НАДИГРА ПЕЛИСТЕР

08.03.2014

За само неколку дена видовме две различни изданија на Металург Јуниор. В четврток доживеавме висок пораз од екипата на Зомимак М, но затоа, пак, денеска целосно го надигравме...

читај повеќе >

ЗОМИМАК УБЕДЛИВО СЛАВЕШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

06.03.2014

Вечерва во “Автокоманда“ се одигра заостанатиот натпревар од 12. коло на машката ВИП Суперлига, меѓу екипите на Металург Јуниор и струмички Зомимак М. Победата му припадна...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ДОНЕСЕ ВАЖНИ БОДОВИ ОД РЕСЕН

15.12.2013

Металург Јуниор се врати со победа од гостувањето во Ресен. Совладана е екипата на Преспа, со резултат 25:22 (11:10). На крилата на одличниот Кимевски (18 одбрани) и борбената и...

читај повеќе >

ЛЕСНА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

11.12.2013

Металург Јуниор извојува  убедлива победа над екипата на Куманово во натпреварот што вечерва се одигра во салата “Автокоманда“. Почетокот ветуваше жестока пресметка....

читај повеќе >