Металург 2

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО НАДИГРА ПЕЛИСТЕР

08.03.2014

За само неколку дена видовме две различни изданија на Металург Јуниор. В четврток доживеавме висок пораз од екипата на Зомимак М, но затоа, пак, денеска целосно го надигравме...

читај повеќе >

ЗОМИМАК УБЕДЛИВО СЛАВЕШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

06.03.2014

Вечерва во “Автокоманда“ се одигра заостанатиот натпревар од 12. коло на машката ВИП Суперлига, меѓу екипите на Металург Јуниор и струмички Зомимак М. Победата му припадна...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ДОНЕСЕ ВАЖНИ БОДОВИ ОД РЕСЕН

15.12.2013

Металург Јуниор се врати со победа од гостувањето во Ресен. Совладана е екипата на Преспа, со резултат 25:22 (11:10). На крилата на одличниот Кимевски (18 одбрани) и борбената и...

читај повеќе >

ЛЕСНА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

11.12.2013

Металург Јуниор извојува  убедлива победа над екипата на Куманово во натпреварот што вечерва се одигра во салата “Автокоманда“. Почетокот ветуваше жестока пресметка....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО РАДОВИШ

23.11.2013

Металург Јуниор ја загуби средбата од 11. коло во македонското првенство. Во Радовиш сме поразени со резултат 35:30 (21:14). Домашната екипа беше подобриот тим во текот на целата...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР И ЗЕДЕ МЕРКА НА ЕКИПАТА НА ТЕКСТИЛЕЦ

16.11.2013

Металург Јуниор дојде до својата петта победа во машката суперлига, откако во “Автокоманда“ славеше над екипата на Текстилец , со резултат 27:21 (14:8). Победникот се насети...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО “ПРЕПЛИВА“ ОХРИД

10.11.2013

Металург Јуниор извојува важна победа против тимот на Охрид 2011, во рамките на 9. коло од машката ВИП-суперлига. Првите 17 минути поминаа во израмнета, на моменти и нервозна,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЖЕСТОКО МУ СЕ СПРОТИСТАВИ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

07.11.2013

Во натпревар од осмото коло на македонската суперлига екипата на Металург Јуниор жестоко му се спротистави на објективниот фаворит, тимот на Тинекс Пролет. Во најголем дел...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ПОРАЗЕН СРЕДЕ “АВТОКОМАНДА“

26.10.2013

Лошата седмица на Металург продолжи со очајното издание на Металург Јуниор, кој денеска успеа убедливо да загуби од тимот на Овче Поле, и тоа среде “Автокоманда“. Победата...

читај повеќе >