Металург 2

СУПЕРЛИГА: ТИНЕКС СО КРАЈНИ НАПОРИ ГО СОВЛАДА ПРЕПОЛОВЕНИОТ МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

23.03.2013

Одличен натпревар видовме денеска во “Автокоманда“. Металург Јуниор, без Нелоски, Талески, Давитковски, Илија Крстевски (беше во составот, но не настапи), а во второто...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР КАТАСТРОФАЛНО ГО ПОРАЗИ ТИМОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

16.03.2013

Пред малку заврши натпреварот Овче Поле - Металург Јуниор. Нашите млади ракометари катастрофално го поразија домашниот тим, со резултат 40:28 (23:12). Победата е значајна ако се...

читај повеќе >

БИТОЛА “ПАДНА“ ВО АВТОКОМАНДА

13.03.2013

Во 16. коло на македонската ВИП-суперлига, Металург Јуниор го пречека тимот на Битола. Претходната средба меѓу овие два противника (7. коло) заврши со убедлива победа на...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ВО ШТИП

06.12.2012

Металург јуниор е поразен во Штип од екипата на Текстилец, а резултатот од средбата е 28:24 (13:12). Тежок и крајно неизвесен натпревар одиграа ракометарите на Јуниор во Штип. Во...

читај повеќе >

ЈУНИОР ЗАГУБИ ОД КУМАНОВО

01.12.2012

Вечерва Металург Јуниор загуби од фаворизираната екипа на Куманово, со резултат 23:28. Видовме две различни полувремиња во кои најпрво беа подобри гостинските ракометари, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СЕ ВРАЌА СО “КРУПЕН“ ПЛЕН

24.11.2012

Металург Јуниор се врати од Битола со “крупен“ плен. Совладана е фаворизираната екипа на Пелистер 08, со резултат 24:22 (13:11). Според водството на нашата екипа победи нашата...

читај повеќе >

ВО ТЕНЗИЧНА ИГРА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ДОЈДЕ ДО МИНИМАЛНА ПОБЕДА

17.11.2012

Вчера во “Автокоманда“ се одигра и натпревар од машката ракометна суперлига, во кој Металург Јуниор дојде до минимална победа против екипата на Преспа. Резултатот од...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ЛИДЕРОТ НА ТАБЕЛАТА

11.11.2012

Металург Јуниор загуби на гостувањето во Струмица од водечката екипа во досегашниот тек на првенството, Зомимак М. Резултатот од средбата е 31:20 (15:8). Домашниот состав оваа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР НАДМОЌЕН НАД БОРЕЦ

07.11.2012

Вечерва се одигра заостанатиот натпревар од 6. коло на машката суперлига во кој Металург јуниор оствари лесна победа над младиот и неискусен состав на Борец од Велес....

читај повеќе >

ТИНЕКС ПРОЛЕТ СЕ “ПРЕПОТИ“ ПРОТИВ ЈУНИОР

03.11.2012

На чекор од сензација беа младите ракометари на Јуниор против силниот и искусен Тинекс Пролет, кој се препоти за да дојде до минимална победа. Иако домашната екипа беше во...

читај повеќе >