Металург 2

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СЕ ВРАЌА СО БОД ОД ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП

15.09.2013

Металург Јуниор се враќа со бод освоен на гостувањето во Штип, во натпревар од првото коло на македонската ВИП Суперлига. Јуниор го отвори резултатот на денешната средба, но...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ПРВ ГИ “ЗАПАЛИ МОТОРИТЕ“

22.07.2013

Металург Јуниор вечерва ги почна подготовките за новата сезона. Првиот тренинг е одржан на падините на Гази Баба. Во наредниот период екипата ќе се екипира со млади и...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ДЕМОЛИРА СОСТАВОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

29.05.2013

Во својот последнен натпревар од плејаут натпреварувањето, Металург Јуниор катастрофално го порази тимот на Овче Поле, со резултат 43:24 (21:15). Денешниот победник се знаеше...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГОСТУВАЈКИ ВО “АВТОКОМАНДА“ ГО ПОБЕДИ ТЕКСТИЛЕЦ

21.05.2013

Во осмото коло од плејаутот на македонското првенство, Металург Јуниор ја совлада екипата на Текстилец, со резултат 30:26 (15:15). Иако се играше во “Автокоманда“, улогата на...

читај повеќе >

НОВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

11.05.2013

Во плејаут-фазата, Металург Јуниор го совлада тимот на Преспа 10, со резултат 30:27 (11:13). До победата дојдовме по тешка и упорна борба, во која противникот беше рамноправен до...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ВО БИТОЛА

08.05.2013

Ракометарите на Металург Јуниор се поразени на гостувањето во Битола. Ова е прв пораз на Јуниор во плејаут-натпреварувањето. Резултатот од средбата е 36:32 (18:12). Поради повреди...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГИ НАГОСТИ ГЕРМАНЦИТЕ

03.05.2013

Во меѓународен пријателски натпревар, екипата на Металург Јуниор го совлада тимот на ТСВ Вејсач, третопласираната екипа од Крајслига Б, со резултат 37:23 (21:9). Екипата на ТСВ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР УТРЕ ИГРА МЕЃУНАРОДЕН ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР

01.05.2013

Утре, со почеток во 20 часот, во “Автокоманда“ ќе се одигра мегународен пријателски натпревар. Екипата на Металург Јуниор ја дочекува екипата на ТСВ Вејсач, третопласираната...

читај повеќе >

УСПЕШНО Е ОПЕРИРАН МАРКО НЕЛОСКИ

30.04.2013

Денеска е успешно опериран левиот бек на Металург Јуниор и еден од најталентираните млади ракометари, Марко Нелоски. Оперативниот зафат врз лигаментот на десното рамо е...

читај повеќе >

ПОЛЕТНИОТ ЈУНИОР ГО ПРЕГАЗИ КУМАНОВО

29.04.2013

Вистинска лекција по ракомет му одржаа младите ракометари на Металург Јуниор на фаворизираниот тим на Куманово. Со своето најдобро издание оваа година, нашите млади...

читај повеќе >