Металург 2

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ПРОДОЛЖУВА СО СВОЈАТА СЕРИЈА НА ПОБЕДИ

21.04.2013

Во плејаутот на македонското првенство се одигра четвртото коло. Металург јуниор, по победите над Битола и над Текстилец и по нерешениот резултат против екипата на Преспа,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ПРОДОЛЖУВА СПОРЕД ЗАЦРТАНИОТ ПЛАН

17.04.2013

Вечерва се одигра одложениот натпревар од првото коло од плејаутот во ракометното првенство на Македонија. Металург ја совлада екипата на Битола со резултат 33:31 (17:12) и освои...

читај повеќе >

ТЕКСТИЛЕЦ НЕМОЌЕН ПРОТИВ ЈУНИОР

13.04.2013

Во третото коло од плејаут-натпреварите во македонското првенство екипата на Металург Јуниор високо го порази штипски Текстилец, со резултат 33:23 (15:9). Видовме еден од...

читај повеќе >

МЕТАЛУР ЈУНИОР СЕ ВРАЌА ОД РЕСЕН СО БОД

06.04.2013

Во второто коло од плејаутот на македонското првенство, екипата на Металург јуниор одигра нерешено со екипата на Преспа 2010. Резултатот од средбата во Ресен е 22:22 (11:11). Мора да...

читај повеќе >

СУПЕРЛИГА: ТИНЕКС СО КРАЈНИ НАПОРИ ГО СОВЛАДА ПРЕПОЛОВЕНИОТ МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

23.03.2013

Одличен натпревар видовме денеска во “Автокоманда“. Металург Јуниор, без Нелоски, Талески, Давитковски, Илија Крстевски (беше во составот, но не настапи), а во второто...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР КАТАСТРОФАЛНО ГО ПОРАЗИ ТИМОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

16.03.2013

Пред малку заврши натпреварот Овче Поле - Металург Јуниор. Нашите млади ракометари катастрофално го поразија домашниот тим, со резултат 40:28 (23:12). Победата е значајна ако се...

читај повеќе >

БИТОЛА “ПАДНА“ ВО АВТОКОМАНДА

13.03.2013

Во 16. коло на македонската ВИП-суперлига, Металург Јуниор го пречека тимот на Битола. Претходната средба меѓу овие два противника (7. коло) заврши со убедлива победа на...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ВО ШТИП

06.12.2012

Металург јуниор е поразен во Штип од екипата на Текстилец, а резултатот од средбата е 28:24 (13:12). Тежок и крајно неизвесен натпревар одиграа ракометарите на Јуниор во Штип. Во...

читај повеќе >

ЈУНИОР ЗАГУБИ ОД КУМАНОВО

01.12.2012

Вечерва Металург Јуниор загуби од фаворизираната екипа на Куманово, со резултат 23:28. Видовме две различни полувремиња во кои најпрво беа подобри гостинските ракометари, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СЕ ВРАЌА СО “КРУПЕН“ ПЛЕН

24.11.2012

Металург Јуниор се врати од Битола со “крупен“ плен. Совладана е фаворизираната екипа на Пелистер 08, со резултат 24:22 (13:11). Според водството на нашата екипа победи нашата...

читај повеќе >