Металург 2

Ждрепката за формирањето на групите во Првата лига ќе се одржи в понеделник

07.08.2020

Извлекувањето на групите за Прва машка лига ќе се одржи на 10.08.2020 г. (понеделник), со почеток во 12 часот, а ќе може да се проследи на YouTube каналот на РФМ. Линкот...

читај повеќе >

Фото: Металург 2 ги почна подготовките

05.08.2020

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2, кој ќе се подготвува во Скопје. Младите ракометари на Металург 2 во наредниот период ќе се подготвуваат на...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург 2 во Струга

11.03.2020

Во претпоследното коло на македонската Суперлига, Металург 2 е минимално поразен во Струга. Нашите млади ракометари загубија од Струга со резултат 23:24 (11:12). Двете екипи...

читај повеќе >

Второто полувреме повторно кобно за Металург 2

06.03.2020

Во рамките на 16. коло на македонската Суперлига во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Бутел Скопје. По солидното и рамноправно прво полувреме, младите...

читај повеќе >

Металург 2 испушти огромни +8 и на крајот минимално загуби од Вардар Јуниор

01.03.2020

Навистина е неверојатно што испуштија младите ракометари на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор. Имавме фантастична игра, предност од 8 голови, но му дозволивме на...

читај повеќе >

Металург 2 се враќа со победа од Неготино

13.02.2020

Ракометарите на Металург 2 вечерва гостуваа во Неготино, каде одиграа пријателски натпревар со екипата на Вардар Неготино, која се натпреварува во прволигашка...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург 2 го совлада тимот на Тиквеш

09.02.2020

Во Автокоманда вчера навечер се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш. По голема и интересна борба, победата му припадна на вториот тим на...

читај повеќе >

Првото полувреме ја реши средбата меѓу Металург 2 и Радовиш

07.12.2019

Со денешниот натпревар од 14. коло, Металург 2 ги заврши обврските во 2019 година. Денеска наш противник беше  екипата на Радовиш, која на крајот заслужено победи и ги освои трите...

читај повеќе >

Металург 2 без бодови од гостувањето кај Пелистер

03.12.2019

Во последниот натпревар од 13. коло на машката ракометна Суперлига, екипата на Металург 2 е поразена на гостувањето кај Пелистер. Во интересен, и во најголем дел израмнет,...

читај повеќе >

Металург 2 му се реваншира на Работнички

23.11.2019

Во рамките на 12. коло на македонската Суперлига, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Работнички. По голема борба и многу пресврти, Металург 2 го  совлада...

читај повеќе >