Металург 2

Металург 2 покажа класа против тимот на Младост

24.03.2019

Во четвртото коло на плеј-офот на Првата лига, екипата на Металург комплетно го надигра тимот на Младост од Богданци, совладувајќи го со резултат 35:27 (15:13). Со оваа победа...

читај повеќе >

Прва лига: Плеј-оф и плеј-аут – резултати од 3. коло и табели

18.03.2019

Викендов се одиграни натпреварите од третото коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2 во ова коло забележа минимален пораз на гостувањето кај екипата на...

читај повеќе >

Прв пораз на Металург 2 во плеј-офот на Првата лига

17.03.2019

Дури во третото коло од плеј-офот на Првата лига екипата на Металург 2 го забележа првиот пораз. На натпреварот со екипата на Македонија Ѓ.П., поразени сме со минимални 27:28 (14:16)....

читај повеќе >

Резултати од 2. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

11.03.2019

Викендов низ Македонија е одиграно некомплетното второ коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2, по победата на гостувањето кај Јуниор Кисела Вода, во второто...

читај повеќе >

Преспа имаше сили за само едно полувреме, Металург 2 со нови плејоф-бодови

09.03.2019

Во второто коло од плеј-офот на Првата лига, во Автокоманда Металург 2 го совлада тимот на Преспа и освои нови бодови на својот пат кон македонската Суперлига. Металург 2...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 1. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

05.03.2019

Викендов е одиграно комплетното прво коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2 не израдува со победата на гостувањето во Кисела Вода, каде го совладавме тимот...

читај повеќе >

Металург 2 плеј-офот го почна со гостинска победа во Кисела Вода

03.03.2019

Одличен почеток имаат ракометарите на Металург 2 во плеј-офот на Првата лига. На гостувањето во Кисела Вода го совладавме тимот на РК Јуниор Кисела Вода, со резултат 26:27 (13:14), и...

читај повеќе >

Металург 2 утре ќе ги почне своите битки за влез во македонската Суперлига. Распоред на натпреварите

02.03.2019

Од денеска почнува плеј-офот во Првата лига во кој учествуваат осумте најдобропласирани екипи од регуларниот дел, по четири од двете групи. Металург 2 регуларната сезона ја...

читај повеќе >

(Фото) Металург 2 ги заврши подготовките во Пампорово

19.01.2019

Екипата на Металург 2 денеска ги заврши подготовките во Пампорово, Бугарија, и се враќа во Скопје. Нашите млади ракометари во Пампорово се подготвуваа за втората фаза од...

читај повеќе >

Металург 2 се подготвува во Пампорово

15.01.2019

Од вчера, па се до 19 јануари, екипата на Металург 2 се подготвува во Пампорово, Бугарија. Нашите млади ракометари се подготвуваат за втората фаза од натпреварувањето во Првата...

читај повеќе >