Металург 2

Успешно е опериран десниот бек на Металург 2 Дејан Гошевски

15.01.2019

Десниот бек на Металург 2 Дејан Гошевски конечно ја санираше повредата на левото колено. Вчера тој успешно ја мина операцијата на менискус на коленото. Дејан се чуствува...

читај повеќе >

Во Првата лига заврши првата фаза. Познат е изгледот на плејоф и плејаут групите

16.12.2018

Со вчерашната победа против Астраион, екипата на Јуниор КВ го пополни последното празно место во плејоф-групата, во која екипите ќе се борат за пласман во македонската...

читај повеќе >

Металург 2 финишираше со победа

15.12.2018

Металург 2 ги одигра сите натпревари од воведниот дел на првенството во групата 1 од Првата ракометна лига. Во рамките на последното коло, во Автокоманда е совладана екипата...

читај повеќе >

Безболен пораз на Металург 2

10.12.2018

Во претпоследното коло од првата фаза на натпреварувањето во Првата лига, екипата на Металург 2 е поразена на гостувањето кај Преспа, која во Ресен не совлада со резултат 30:25...

читај повеќе >

Металург 2 ја декласира екипата на Младост и го обезбеди второто место

02.12.2018

Екипата на Металург 2 денеска го направи вистинскиот исчекор кон обезбедување на високото второ место во групата 1 од натпреварувањето во Првата лига. Во Автокоманда...

читај повеќе >

Металург 2 освои решавачки бодови во Кавадарци

24.11.2018

Во дерби-натпреварот на 11-тото коло на Првата лига, група 1, ракометарите на Металург 2 извојуваа убедлива победа на жешкиот терен во Кавадарци, каде ја совладавме екипата на...

читај повеќе >

Металург 2 им се врати на победите

17.11.2018

Во 10-тото коло на Првата ракометна лига на Македонија, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Аеродром. По поразот во минатото коло од водечкиот Работнички, се...

читај повеќе >

Младинците на КЛ-7 Струга и на Металург 2 ги поделија бодовите

15.11.2018

Во Струга се одигра одложениот натпревар од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, меѓу екипите на КЛ-7 Струга и на Металург 2. Видовме вистинска...

читај повеќе >

Прв пораз на Металург 2

10.11.2018

Во деветтото коло на Првата лига, група 1, екипата на Металург 2 го доживеа и својот прв пораз. Загубивме на гостувањето кај лидерот во нашата група, екипата на Работнички, со...

читај повеќе >

Во Пробиштип, Металург 2 го совлада тимот на Весна Акумулатори

04.11.2018

Во осмото коло на Првата ракометна лига, во Пробиштип Металург 2 го совлада тимот на Весна Акумулатори и ја продолжи трката за првото место во групата 1, каде во моментот води...

читај повеќе >