Металург 2

Металург 2 не попушта, во Гевгелија е прегазен тимот на Партизан

28.10.2018

Во седмото коло од Првата лига, во Гевгелија Металург 2 го прегази тимот на Партизан, кого го совлада со резултат 42:15 (24:7). Иако во Гевгелија тимот на Металург 2 допатува без...

читај повеќе >

Во дерби натпревар, Металург 2 го совлада тимот на Преспа

21.10.2018

Во дерби натпреварот од 6. коло на Првата лига, група 1, во Автокоманда се сретна екипите на Металург 2 и на Преспа. По голема борба, заслужена победа извојуваа ракометарите на...

читај повеќе >

Металург 2 ги освои сите три бода во Богданци

14.10.2018

Во петтото коло на Првата македонска ракометна лига, група 1, екипата на Металург 2 гостуваше во Богданци, каде го совлада тимот на Младост, со резултат 23:31 (13:15). Овој натпревар...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – ГРК Тиквеш

07.10.2018

Во Автокоманда се одигра натпревар од четвртото коло на Првата лига, група 1, меѓу екипите на Металург 2 и на ГРК Тиквеш. Средбата се одигра во тензична атмосфера, со голем број...

читај повеќе >

Во тензична атмосфера, Металург 2 и Тиквеш ги поделија бодовите

07.10.2018

Во четвртото коло од Првата ракометна лига, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на ГРК Тиквеш. Видовме тензичен натпревар во кој беа досудени дури 36...

читај повеќе >

Комплетирано е 3. коло на Првата лига. Табели

03.10.2018

Комплетирано е третото коло на Првата ракометна лига, во групите 1 и 2. Металург 2 во ова коло ја совлада екипата на ЦЕМС и ја држи челната позиција на табелата, заедно со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата ЦЕМС – Металург 2

28.09.2018

Ракометарите на Металург 2 дојдоа до втората победа во тековното првенство во Првата ракометна лига, група 1. Во третото коло совладана е екипата на ЦЕМС, со резултат 27:35 (11:15)....

читај повеќе >

Металург 2 со цел плен против екипата на ЦЕМС

28.09.2018

Во третото коло на Прва ракометна лига, група 1, Металург 2 го совлада тимот на ЦЕМС и дојде до нови три бода, со кои се зацврсти на челото на првенствената табела. Средбата се...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Работнички

22.09.2018

Металург 2 денеска испушти убава прилика да ја продолжи својата победничка серија и да совлада еден од најголемите фаворити за првото место во групата - тимот на Работнички....

читај повеќе >

Металург 2 испушти победа против Работнички

22.09.2018

Средбата од второто коло на Првата македонска ракометна лига, група 1, меѓу екипите на Металург 2 и на Работнички заврши со поделба на бодовите, 26:26 (14:12), но ракометарите на...

читај повеќе >