Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Весна Акумулатори

16.09.2018

Екипата на Металург 2 денеска го одигра својот прв натпревар во Првата лига, група 1. Во Автокоманда убедливо е совладана екипата на Весна...

читај повеќе >

Металург 2 ја почна сезоната со убедлива победа над Весна Акумулатори

16.09.2018

Екипата на Металург 2, која сезонава се натпреварува во Првата лига, денеска го одигра својот прв натпревар во оваа конкуренција. Во Автокоманда совладана е екипата на Весна...

читај повеќе >

Овој викенд почнуваат новите сезони во македонската Суперлига и во Првата лига

14.09.2018

В сабота и в недела почнуваат новите сезони во македонската Суперлига и во Првата лига. РК Металург, заедно со РК Вардар, во македонското првенство ќе се вклучат во фазата на...

читај повеќе >

Металург 2 го совлада Вардар Неготино во Неготино

31.08.2018

Металург 2 брзо го преболе поразот во дуелот со екипата на Работнички, 25:27, и ја извојува својата трета победа во подготвителниот период. На гостувањето во Неготино, момците на...

читај повеќе >

Во пријателска средба, Работнички подобар од Металург 2

30.08.2018

Во Автокоманда вчера се одигра контролна средба меѓу екипите на Металург 2 и на Работнички. Средбата заврши со победа на гостинскиот тим, со резултат 25:27 (8:14). Металург 2 на...

читај повеќе >

(Фото) Металург 2 “набива“ кондиција пред почетокот на новата сезона

16.08.2018

Нашата млада екипа, Металург 2, која во минатата сезона го загуби суперлигашкиот статус, напорно се подготвува за предизвиците во новата сезона, во која ќе настапува во Првата...

читај повеќе >

Распоред на натпреварите на Металург 2 во Првата македонска ракометна лига

04.08.2018

Во тековната сезона 2018/19 во Првата македонска ракометна лига ќе се натпреваруваат дури 16 екипи, поради што истите ќе бидат поделени во две групи. Металург 2 ќе се натпреварува...

читај повеќе >

Првата македонска машка ракометна лига ќе се дели во две групи

22.06.2018

Првата ракометна лига во новата сезона ќе брои дури 16 екипи. На годинешната конференција на клубови, беа усвоени пропозициите за 2018/2019 година, во кои има измени во споредба со...

читај повеќе >

Металург 2 не успеа во обидот да опстане во македонската Суперлига

10.06.2018

Металург 2 го загуби бараж-натпреварот против екипата на Струга и после повеќе години се пресели во лига од понизок ранг. Нашиот млад тим, составен од пионери, кадети и...

читај повеќе >

Во Кавадарци ќе се бие битката за опстанок во Суперлигата

06.06.2018

РФМ го одреди градот Кавадарци и неговата сала “Јасмин“, како место каде ќе се одигра решавачката бараж-средба за опстанок во македонската Суперлига. Екипата на Металург 2,...

читај повеќе >