Металург 2

Заврши регуларниот дел од првенство во плејаут-групата. Конечна табела

31.05.2018

Со натпреварите од последното коло заврши регуларниот дел од првенството во плејаут-групата. Опстанок во македонската Суперлига обезбедија екипите на Радовиш, Борец, Вардар...

читај повеќе >

Металург 2 повторно го одбра потешкиот пат

30.05.2018

Металург 2 ја изгуби најзначајната средба на сезоната и за својот опстанок ќе мора да се избори преку бараж-натпреварот со второпласираната екипа од Првата лига,...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло во плејаут-групата во првенството на Македонија. Табела

27.05.2018

Со двата натпревари одиграни вчера, комплетирано е 9. коло во плејаут-групата во првенството на Македонија. До крајот на првенството во оваа група остана уште само едно коло, а...

читај повеќе >

Металург 2 не успеа против екипата на Вардар Јуниор

26.05.2018

Во претпоследното коло од плејаут фазата, екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај Вардар Јуниор, со резултат 33:36 (15:17). Со тоа нашиот млад тим не ја искористи првата...

читај повеќе >

Комплетирано е 8. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Табела

24.05.2018

Со денешните две средби, комплетирано е 8. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Металург 2 извојува значајна победа против екипата на Радовиш, а Прилеп и...

читај повеќе >

Металург 2 направи голем исчекор во борбата за опстанок во македонската Суперлига

23.05.2018

Металург 2 денеска се надмина себе си и го совлада водечкиот тим во групата за опстанок, Радовиш, со резултат 36:32 (19:14). Во оваа фаза од првенството, на само две кола до крајот,...

читај повеќе >

Комплетирано е седмото плејаут коло. Табела

12.05.2018

Со денешните две средби, комплетирано е седмото плејаут коло во првенството на Македонија. Металург 2 за жал е поразен во Велес, додека Прилеп загуби во Радовиш. Слободна беше...

читај повеќе >

Металург 2 не успеа во Велес

12.05.2018

Во седмото плејаут-коло Металург 2 е поразен на гостувањето кај екипата на ГРК Борец, со резултат 28:25 (14:14). Тоа беше една од средбите во која младиот тим на Металург 2 бараше...

читај повеќе >

Стефан Додиќ МВП и најдобар стрелец на младинскиот фајналфор

10.05.2018

Левиот бек на Металург 2 Стефан Додиќ сосема заслужено ја доби МВП-наградата, како најдобар ракометар на турнирот и лидер во нападот на нашиот тим. Во Олстар тимот на...

читај повеќе >

Очекуван пораз на Металург 2 во куп-натпреварот против Вардар

07.05.2018

Поради обврските на Вардар во Лигата на шампионите, дури денеска се играат натпреварите од првата четврт-финална група во Купот на Македонија. Во првиот натпревар младиот...

читај повеќе >