Младинци

Стефан Додиќ МВП на младинскиот фајнал-фор, Мартин Божиновски најдобар голман

01.04.2019

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а потоа беа прогласени и најдобрите поединци. МВП на завршниот турнир е нашиот Стефан...

читај повеќе >

(Видео) Победничкиот гол на Лазар Лаки Додиќ

01.04.2019

Одигравме цел финален натпревар, ама победникот се решаваше во последните неколку секунди. Стефан Додиќ упати удар, кој го одбрани голманот на Охрид. Кога изгледаше дека ја...

читај повеќе >

Ракометната драма во Охрид заврши со нова младинска титула за Металург 2

01.04.2019

Вистински ракометен празник им приредија младинците на Металург 2 и на Охрид на љубителите на ракометот, кои ја исполнија охридската спортска сала “Билјанини Извори“....

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 се изборија за финале на младинскиот фајнал-фор

30.03.2019

Младинците на Металург 2 во полуфиналето ја совладаа екипата на Струга и обезбедија финале на младинскиот фајнал-фор, кој оваа година се игра во салата “Билјанини Извори“ во...

читај повеќе >

Охрид ќе биде домаќин на машкиот младински фајнал-фор. Распоред и сатница

27.03.2019

В сабота и в недела, во салата “Билјанини Извори“ во Охрид, ќе се одржи завршниот турнир во машкото младинско првенство на Македонија. Пласман на фајнал-фор обезбедија...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 групната фаза ја завршија на првото место

18.03.2019

Заврши групната фаза и за младинците на Металург 2. Денеска тие гостуваа во Прилеп, каде го одиграа натпреварот од последното коло, кој заврши со резултат 30:30 (14:13). Овој...

читај повеќе >

Пораз на младинците на Металург во последниот натпревар од групната фаза

17.03.2019

Младинците на Металург го завршија настапот на младинското првенство на Македонија, група 1. Во натпревар од последното коло, во Автокоманда загубивме од екипата на Јуниор...

читај повеќе >

И Еурофарм Работник не го издржа налетот на младинците на Металург 2

10.03.2019

Во претпоследното, 13, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 извојуваа лесна и убедлива победа против екипата на РК Еурофарм Работник....

читај повеќе >

Несреќен пораз на младинците на Металург во мечот со екипата на Вардар

09.03.2019

Младинците на Металург одиграа уште еден одличен натпревар, но немаа среќа да освојат бодови на гостувањето кај екипата на Вардар. Ова беше натпревар од претпоследното, 13....

читај повеќе >

Младинците на ГРК Борец катастрофално се поразени во Автокоманда

05.03.2019

Во Автокоманда се одигра натпревар од 12. коло на младинската ракометна лига, група 2, во кој Металург 2 му нанесе катастрофален пораз на ГРК Борец. Теренот во Автокоманда уште...

читај повеќе >