Младинци

Младинците на Металург го надиграа Работнички

11.03.2020

Во 8. коло на младинското првенство на Македонија, група 2, Металург на гостувањето кај Работнички славеше со убедливи 17 голови разлика, 20:37 (9:20). Тоа беше една од средбите на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го претрпеа првиот пораз

08.12.2019

Во дерби натпреварот на седмото коло на младинската лига, група 1, во Охрид се сретнаа двете досега непоразени екипи, Охрид и Металург 2. По голема борба, победата и бодовите им...

читај повеќе >

Младинците на Металург се поразени на гостувањето кај КЛ-7 Лазаров

07.12.2019

Во дерби натпреварот на 7. коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург се поразени на гостувањето кај екипата на КЛ-7 Лазаров, со резултат 26:23...

читај повеќе >

Младинците на Металург го совладаа тимот на Јуниор К.В.

01.12.2019

Во рамките на шестото коло на младинската лига, група 2, во Автокоманда се одигра натпревар меѓу екипите на Металург и на Јуниор К.В. Второпласираниот Металург беше голем...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 ја запишаа и шестата победа

01.12.2019

Во рамките на шестото коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја совладаа екипата на Радовиш, со убедливи 33:12 (16:7). Средбата очекувано мина во...

читај повеќе >

Младинците на Металург се враќаат со победа од гостувањето кај Вардар

24.11.2019

Во петтото коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург гостуваа кај екипата на Вардар. Видовме одличен натпревар во кој славеа нашите младинци, со...

читај повеќе >

Катастрофален пораз на младинците на Преспа

21.11.2019

Во петтото коло на младинската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Преспа и на Металург 2. Иако се играше во Автокоманда, улогата на домаќин ја...

читај повеќе >

Младинците на Металург го совладаа тимот на КЛ-7

17.11.2019

Во четвртото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург ја совладаа екипата на КЛ-7, со резултат 32:30 (16:13). Видовме борбен и динамичен...

читај повеќе >

Четврта победа на младинците на Металург 2

14.11.2019

Во четвртото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда ја совладаа екипата на Еурофарм Работник, со резултат 35:32 (16:14). Во првото...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја совладаа Струга во Струга

10.11.2019

Во рамките на третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург гостуваа во Струга. Средбата мина во голема и рамноправна борба, во која...

читај повеќе >