Младинци

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ТРЕТИ, ВАРДАР НОВ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

10.05.2015

Младинците на Металург го освоија третото место, во борба за кое ја совладаа екипата на Пролет, со резултат 28:26 (13:14). Во текот на оваа интересна и израмнета средба се водеше...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ТРЕТОТО МЕСТО

10.05.2015

Младинците на Металург ја загубија полуфиналната средба против тимот на Прилеп во младинскиот фајналфор што денеска се одржува во Автокоманда. Загубивме со резултат 24:26...

читај повеќе >

MЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРАА РАДОВИШ

29.04.2015

Натпреварот во младинска конкуренција, кој нашите младинци го добија со 26 гола разлика, повеќе наликуваше на полесен тренинг отколку на првенствен натпревар. Дебаклот на...

читај повеќе >

MЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО ПОБЕДА ОД ВЕЛЕС

25.04.2015

Младинците на Металург се вратија со победа од Велес, каде ја совладаа екипата на Борец, со резултат 43:31 (19:13). Средбата помина во доминација на нашата екипа, која до средината...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА И РАБОТНИЧКИ

14.04.2015

Младинците на Металург денеска во Автокоманда ја совладаа соодветната екипа на Работнички, со резултат 36:25 (12:12) и продолжија со својот сто настотен резултатски...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ТЕКСТИЛЕЦ

28.03.2015

Младинците на Металург остварија лесна победа на гостувањето во Штип, каде домашниот Текстилец е совладан со резултат 31:24 (16:11). Нашите младинци не наидоа на посериозен...

читај повеќе >

ЛЕСНА ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ

21.03.2015

Средбата меѓу младинците на Металург и на Тинекс Пролет требаше да биде дерби на колото, особено што минатата наша средба заврши со минимална победа на Металург, 18:16....

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА ЗОМИМАК ВО СТРУМИЦА

16.03.2015

Младинците на Металург се вратија со полн плен од гостувањето во Струмица. Домашниот Зомимак М е совладан со резултат 29:23 (10:9). Нашите младинци, кои по години се кадети и кои...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА КУМАНОВО

08.03.2015

Младинците на Металург во Автокоманда го совладаа тимот на Куманово, со резултат 40:32 (18:16). Во првото полувреме гостите од Куманово пружија достоен отпор. Гостите поведоа со...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА РАДОВИШ ВО РАДОВИШ

17.11.2014

Младинците на Металург се вратија со победа од гостувањето во Радовиш. Истоимениот домашен состав е совладан со резултат 34:26 (15:12). Натпреварот почна лошо за нашиот состав....

читај повеќе >