Младинци

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА И РАБОТНИЧКИ

14.04.2015

Младинците на Металург денеска во Автокоманда ја совладаа соодветната екипа на Работнички, со резултат 36:25 (12:12) и продолжија со својот сто настотен резултатски...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ТЕКСТИЛЕЦ

28.03.2015

Младинците на Металург остварија лесна победа на гостувањето во Штип, каде домашниот Текстилец е совладан со резултат 31:24 (16:11). Нашите младинци не наидоа на посериозен...

читај повеќе >

ЛЕСНА ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ

21.03.2015

Средбата меѓу младинците на Металург и на Тинекс Пролет требаше да биде дерби на колото, особено што минатата наша средба заврши со минимална победа на Металург, 18:16....

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА ЗОМИМАК ВО СТРУМИЦА

16.03.2015

Младинците на Металург се вратија со полн плен од гостувањето во Струмица. Домашниот Зомимак М е совладан со резултат 29:23 (10:9). Нашите младинци, кои по години се кадети и кои...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА КУМАНОВО

08.03.2015

Младинците на Металург во Автокоманда го совладаа тимот на Куманово, со резултат 40:32 (18:16). Во првото полувреме гостите од Куманово пружија достоен отпор. Гостите поведоа со...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА РАДОВИШ ВО РАДОВИШ

17.11.2014

Младинците на Металург се вратија со победа од гостувањето во Радовиш. Истоимениот домашен состав е совладан со резултат 34:26 (15:12). Натпреварот почна лошо за нашиот состав....

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА БОРЕЦ

08.11.2014

Во првенствен натпревар, младинците на Металург го надиграа тимот на Борец, кој го совладаа со резултат 27:19 (10:7). Нашите младинци доминираа во текот на целата средба, а едно...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА И ШТИПСКИ ТЕКСТИЛЕЦ

24.10.2014

Во редовното коло од младинската лига на Македонија, Металург го надигра тимот на Текстилец, кој го совлада со резултат 32:22 (18:10). Нашите младинци водеа во текот на сите 60...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ПРОЛЕТ 62

20.10.2014

Во третото коло на македонската младинска лига нашите младинци го совладаа тимот на Пролет 62, кого го победија со резултат 18:16 (8:5). Оваа средба се одигра вечерва, а, иако се...

читај повеќе >

ДЕБАКЛ НА МЛАДИНЦИТЕ НА ЗОМИМАК ВО АВТОКОМАНДА

11.10.2014

Младинците на Металург денеска во Автокоманда ги декласираа врсниците од Зомимак, победувајки ги со резултат 32:19 (13:8). Овој натпревар беше рамноправен само во воведните...

читај повеќе >