Младинци

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ УБЕДЛИВО ГО ПОБЕДИЈА КУМАНОВО

05.10.2014

Младинците на Металург лесно и убедливо го совладаа Куманово и тоа на негов терен. Отпорот на домашниот состав траеше шест минути, до 3:3, а потоа Металург ја презеде...

читај повеќе >

ФОТО: МЛАДИНСКАТА ЕКИПА НА МЕТАЛУРГ ГИ ПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ

09.08.2014

Своите подготовки ги почна и младинската екипа на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЧЕТВРТИ НА ФАЈНАЛФОРОТ ВО БИТОЛА

11.05.2014

Младинците на Металург се пласираа на четвртото место на фајналфорот во младинска конкуренција, што денеска се одржа во Битола. Во полуфиналето загубија на пенали од...

читај повеќе >

МЛАДИНСКИОТ ФАЈНАЛФОР ПОВТОРНО ВО БИТОЛА

07.05.2014

Бранителот на титулата во младинска категорија, битолски Пелистер, повторно ќе биде домаќин на фајналфорот во ова категорија. Турнирот ќе се одржи в недела, 11 мај, во...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ИМПРЕСИВНИ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА МЛАДОСТ ОД РЕСЕН

12.04.2014

Одличен натпревар одиграа нашите младинци против екипата на Младост од Ресен, победувајки ја со резултат 26:12 (9:6). Нашите младинци, кои во истиот состав се натпреваруваат и во...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИЈА ТИМОТ НА КАВАДАРЦИ

25.03.2014

Во рамките на младинската лига нашите ракометари се сретнаа со екипата на Кавадарци, која ја поразивме со високи 32:21 (17:12). Кавадарчаните ниту еднаш не беа во ситуација да го...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДВИСИЈА ПЕЛИСТЕР

16.03.2014

Младинците на Металург го надиграа составот на Пелистер на вчерашната средба во “Автокоманда“. Резултатот од натпреварот е 25:15 (9:6). Нашите младинци, кои по години се...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО ПОЛН ПЛЕН ОД ВЕЛЕС

10.03.2014

Младинците на Металург извојуваа важна победа во Велес. Совладана е екипата на ГРК Борец, со резултат 25:24 (10:12). Во Велес видовме две различни полувремиња. Ако во првиот дел од...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД СКОПСКИ ШАМПИОН

03.03.2014

Младинците на Металург ја совладаа екипата на Шампион од Скопје, со резултат 22:20 (11:8). Освен на почеток, кога противникот поведе со 2:0, во останатиот дел од средбата нашите...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ СОВЛАДАА ВРСНИЦИТЕ ОД ОХРИД

09.11.2013

Лесна победа извојуваа нашите младинци во мечот против екипата на Охрид, која е совладана со резултат 24:13 (11:7). Од самиот почеток нашите ракометари дадоа на знаење дека...

читај повеќе >