Младинци

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ВРСНИЦИТЕ ОД МЛАДОСТ ЈУНИОР ОД РЕСЕН

22.10.2013

Во “Автокоманда“ се одигра првенствен натпревар меѓу младинците на Металург и на Младост Јуниор од Ресен. Улогата на домаќин ја имаа ресенчаните, а средбата заврши со...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВИСОКО ГИ ПОРАЗИЈА ВРСНИЦИТЕ ОД КАВАДАРЦИ

13.10.2013

Во првенствената средба од младинската лига во “Автокоманда“ гостуваа младинците на Кавадарци. Средбата заврши со убедлива победа на нашиот тим, кој постигна 25, а прими...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕНИ ВО БИТОЛА

07.10.2013

Вчера се одигра редовното коло во машката младинска лига. Екипата на Металург гостуваше во Битола, од каде се врати поразена од домашниот Пелистер 08. Битолските младинци...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ МИНИМАЛНО ГО ПОБЕДИЈА ТИМОТ НА БОРЕЦ

01.10.2013

Младинците на Металург минимално, но сосема заслужено, го совладаа тимот на ГРК Борец, со резултат 19:18 (10:10). Нашите момчиња водеа во најголемиот дел од првото полувреме, а...

читај повеќе >

НАШИТЕ МЛАДИНЦИ ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ СО ЕКИПАТА НА ШАМПИОН

23.09.2013

Средбата меѓу младинците на Металург и екипата на Шампион од Скопје, од првото коло на младинската лига, заврши без победник, што веројатно е и и најреалниот исход од...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ХРАБРО МУ СЕ СПРОТИСТАВИЈА НА ТИМОТ НА ТЕКСТИЛЕЦ

26.04.2013

Вечерва се одигра реванш средбата од плејофот во машката младинска лига. Младинците на Металург го пречекаа тимот на штипски Текстилец. Иако и двете екипи настапуваат во...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ НА ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП

20.04.2013

Младинците на Металург ја загубија првата плејоф-средба против екипата на Текстилец од Штип, со резултат 18:25 (9:10). И покрај поразот, нашите младинци оставија добар впечаток....

читај повеќе >

ТРИЛЕР-ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ТИНЕКС ПРОЛЕТ

14.04.2013

Драматичен и неизвесен натпревар одиграа екипите на Металург и на Тинекс Пролет во младинската лига.  Игравме против постара и поискусна екипа, која денес настапи од...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ДОМИНАНТНИ НА МЕЧОТ ПРОТИВ ИЛИНДЕН

06.04.2013

На вечерашниот кадетски натпревар меѓу екипите на Металург и на Илинден видовме доминантна игра на нашите момчиња. Иако во просек помлади од своите противници, кадетите на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ ПОБЕДИЈА СОПЕРНИЦИТЕ ОД КУМАНОВО

02.04.2013

Младинците на Металург ги совладаа своите соперници од Куманово, со резултат 18:17 (9:7). Во просек неколку години постарите ракометари на гостинската екипа само на моменти беа...

читај повеќе >