Младинци

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ РЕМИЗИРАА СО ТИНЕКС ПРОЛЕТ

18.03.2013

Интересен и борбен натпревар одиграа младинците на Металург и на Тинекс Пролет. По огорчена борба средбата заврши со мирољубив резултат, 16:16 (9:9). Видовме целосно рамноправна...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ

09.03.2013

Денеска се одигра натпревар од македонската младинска лига во кој младинската екипа на Металург загуби од екипата на Вардар ПРО, со резултат 19:25 (11:10). Видовме натпревар со две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ВО КУМАНОВО

05.03.2013

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Куманово, со резултат 20:23 (9:7). Средбата помина во тешка и цврста борба во која посетителите видоа две различни...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ ПОСИЛНИ ОД ТИЕ НА МЕТАЛУРГ

04.11.2012

Во салата “Македонско сонце“ денеска се одигра младинската средба меѓу Тинекс Пролет и Металург. Победи домашниот состав, со резултат 20:16 (12:5). Иако нашите младинци добро ја...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕНИ ОД ВАРДАР

27.10.2012

Во „Автокоманда“ се одигра младински натпревар помеѓу екипите на Металург и Вардар ПРО. Гостите беа поуспешни и заслужено заминаа со три бода. Резултатот од средбата е 15:22...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ ОД ЕКИПАТА НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ.

18.10.2012

Вчера екипата на Тинекс Пролет беше пресилна за младите момчиња на Металург, кои настапуваат во младинска конкуренција, иако според годините, генерација 1998, се пионери. Во...

читај повеќе >

ПОЧНА МЛАДИНСКОТО ПРВЕНСТВО. ПРВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ

05.10.2012

Младинската екипа на Металург стартуваше со натпреварувањето во Семос младинската лига, група 1 (Исток). Вечерва е совладана екипата на Куманово, со резултат 19:17 (6:6). Тежок и...

читај повеќе >