Младинци

Во драматичен натпревар, младинците на Металург 2 го совладаа Вардар Јуниор

10.11.2019

Во дерби натпреварот од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 минимално го совладаа тимот на Вардар Јуниор, со резултат 20:19...

читај повеќе >

Во крајно израмнет и неизвесен натпревар, младинците на Бутел го совладаа Металург

17.10.2019

Во рамките на второто коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург загубија од тимот на Бутел. Средбата се одигра во Автокоманда, а заврши со резултат 28:29 (15:17) во...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 “го средија“ Пелистер

15.10.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра одложениот натпревар од првото коло на младинската лига, група 1. Се сретнаа младинските екипи на Металург 2 и на Пелистер, а средбата заврши...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 тргнаа со победа

13.10.2019

Во второто коло од младинското првенство на македонија, група 1, младинците на Металург 2 славеа на гостувањето кај екипата на Пролет 62.  Својот денешен противник го...

читај повеќе >

Во извонреден натпревар, младинците на Металург го совладаа Работнички

06.10.2019

Одличен натпревар гледавме претпладнево во Автокоманда. Се сретнаа младинските екипи на Металург и на Работнички, во рамките на првото коло на младинското првенство на...

читај повеќе >

Стефан Додиќ МВП на младинскиот фајнал-фор, Мартин Божиновски најдобар голман

01.04.2019

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а потоа беа прогласени и најдобрите поединци. МВП на завршниот турнир е нашиот Стефан...

читај повеќе >

(Видео) Победничкиот гол на Лазар Лаки Додиќ

01.04.2019

Одигравме цел финален натпревар, ама победникот се решаваше во последните неколку секунди. Стефан Додиќ упати удар, кој го одбрани голманот на Охрид. Кога изгледаше дека ја...

читај повеќе >

Ракометната драма во Охрид заврши со нова младинска титула за Металург 2

01.04.2019

Вистински ракометен празник им приредија младинците на Металург 2 и на Охрид на љубителите на ракометот, кои ја исполнија охридската спортска сала “Билјанини Извори“....

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 се изборија за финале на младинскиот фајнал-фор

30.03.2019

Младинците на Металург 2 во полуфиналето ја совладаа екипата на Струга и обезбедија финале на младинскиот фајнал-фор, кој оваа година се игра во салата “Билјанини Извори“ во...

читај повеќе >

Охрид ќе биде домаќин на машкиот младински фајнал-фор. Распоред и сатница

27.03.2019

В сабота и в недела, во салата “Билјанини Извори“ во Охрид, ќе се одржи завршниот турнир во машкото младинско првенство на Македонија. Пласман на фајнал-фор обезбедија...

читај повеќе >