Младинци

Нова победа на младинците на Металург

03.03.2019

Во 12. коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург извојуваа нова победа, овој пат против тимот на РК Радовиш. Средбата се одигра во Автокоманда, а...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 и натаму се непобедливи – падна и тимот на Бутел

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај четвртопласираниот тим на РК Бутел. Нашите...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид, со резултат (18:12). Загубивме од неспорниот лидер во нашата...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 веќе немаат конкуренција во својата група

17.02.2019

Во Автокоманда денеска се одигра големото младинско дерби во групата 2 од младинското првенство на Македонија. Сметките ги расчистуваа Металург 2 и КЛ-7 Струга, две екипи кои...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа тимот на Работнички

16.02.2019

Во десеттото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург убедливо го совладаа тимот на Работнички, со резултат 36:29 (13:13). Ова е четврта победа...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 продолжуваат по патот на победите

09.02.2019

Деветтото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, донесе нова победа за младинците на Металург 2. Момците на Раде Стојановиќ овој пат и гостуваа на екипата на...

читај повеќе >

Младинското дерби за Металург 2, Вардар Јуниор падна во Автокоманда

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, во Автокоманда се одржа големото дерби меѓу екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. Видовме извонреден...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја изненадија Струга во Струга

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург гостуваа во Струга. Стружаните, како третопласирани во групата, важеа за фаворити на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Прилеп

25.11.2018

Во седмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја пречекаа екипата на Прилеп. Натпреварот мина во апсолутна...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 стигнаа до својата петта победа

19.11.2018

Во шестото коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа во Битола кај екипата на Еурофарм Работник. Ова беше петти натпревар на нашите...

читај повеќе >