Младинци

Младинците на Металург 2 групната фаза ја завршија на првото место

18.03.2019

Заврши групната фаза и за младинците на Металург 2. Денеска тие гостуваа во Прилеп, каде го одиграа натпреварот од последното коло, кој заврши со резултат 30:30 (14:13). Овој...

читај повеќе >

Пораз на младинците на Металург во последниот натпревар од групната фаза

17.03.2019

Младинците на Металург го завршија настапот на младинското првенство на Македонија, група 1. Во натпревар од последното коло, во Автокоманда загубивме од екипата на Јуниор...

читај повеќе >

И Еурофарм Работник не го издржа налетот на младинците на Металург 2

10.03.2019

Во претпоследното, 13, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 извојуваа лесна и убедлива победа против екипата на РК Еурофарм Работник....

читај повеќе >

Несреќен пораз на младинците на Металург во мечот со екипата на Вардар

09.03.2019

Младинците на Металург одиграа уште еден одличен натпревар, но немаа среќа да освојат бодови на гостувањето кај екипата на Вардар. Ова беше натпревар од претпоследното, 13....

читај повеќе >

Младинците на ГРК Борец катастрофално се поразени во Автокоманда

05.03.2019

Во Автокоманда се одигра натпревар од 12. коло на младинската ракометна лига, група 2, во кој Металург 2 му нанесе катастрофален пораз на ГРК Борец. Теренот во Автокоманда уште...

читај повеќе >

Нова победа на младинците на Металург

03.03.2019

Во 12. коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург извојуваа нова победа, овој пат против тимот на РК Радовиш. Средбата се одигра во Автокоманда, а...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 и натаму се непобедливи – падна и тимот на Бутел

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај четвртопласираниот тим на РК Бутел. Нашите...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид, со резултат (18:12). Загубивме од неспорниот лидер во нашата...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 веќе немаат конкуренција во својата група

17.02.2019

Во Автокоманда денеска се одигра големото младинско дерби во групата 2 од младинското првенство на Македонија. Сметките ги расчистуваа Металург 2 и КЛ-7 Струга, две екипи кои...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа тимот на Работнички

16.02.2019

Во десеттото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург убедливо го совладаа тимот на Работнички, со резултат 36:29 (13:13). Ова е четврта победа...

читај повеќе >