Младинци

Младинците на Металург 2 продолжуваат по патот на победите

09.02.2019

Деветтото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, донесе нова победа за младинците на Металург 2. Момците на Раде Стојановиќ овој пат и гостуваа на екипата на...

читај повеќе >

Младинското дерби за Металург 2, Вардар Јуниор падна во Автокоманда

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, во Автокоманда се одржа големото дерби меѓу екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. Видовме извонреден...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја изненадија Струга во Струга

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург гостуваа во Струга. Стружаните, како третопласирани во групата, важеа за фаворити на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Прилеп

25.11.2018

Во седмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја пречекаа екипата на Прилеп. Натпреварот мина во апсолутна...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 стигнаа до својата петта победа

19.11.2018

Во шестото коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа во Битола кај екипата на Еурофарм Работник. Ова беше петти натпревар на нашите...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија од Вардар

17.11.2018

Во шестото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург и на Вардар. Без разлика на квалитетот на тимовите и нивното...

читај повеќе >

Четврта победа на младинците на Металург 2

12.11.2018

Во четвртото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа во Велес, каде го совладаа Борец со резултат 31:41 (18:20). Ова е четврта победа...

читај повеќе >

Нова победа на младинците на Металург

10.11.2018

Младинците на Металург стигнаа до нова победа, откако во Радовиш го совладаа истоимениот тим, со резултат 20:24 (9:12). Видовме интересен првенствен натпревар во кој младинците...

читај повеќе >

Младинците на Металург поразени од Охрид 2013

07.11.2018

Во четвртото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург и на Охрид 2013. Помладите за оваа категорија ракометари на...

читај повеќе >

Катастрофа на младинците на Бутел во Автокоманда

03.11.2018

Младинците на Металург 2 во својот трет натпревар ја извојуваа третата победа и се најдоа осамени на самиот врв на првенствената табела во групата 2. Денеска во Автокоманда го...

читај повеќе >