Младинци

Минимален пораз на младинците на Металург

31.10.2018

Во третото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург се минимално поразени од тимот на Работнички. Нашите младинци загубија со резултат 30:29...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – Пелистер

21.10.2018

Во второто коло од младинската лига, група 1, младинците на Металург минимално го совладаа Пелистер и ја забележаа својата прва победа. Еве фотографии од овој интересен...

читај повеќе >

Минимална победа на младинците на Металург

21.10.2018

Во Автокоманда денеска се одигра средбата од второто коло на младинското првенство на Македонија, група 1. Противник на екипата на Металург беше младинскиот тим на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 убедливи против Пролет

19.10.2018

Во второто коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 ја извојуваа својата втора победа. Овој пат во Автокоманда настрада екипата на...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Струга

14.10.2018

Денеска во Автокоманда се одигра натпревар од првото коло на младинската лига, група 1, меѓу екипите на РК Металург и РК Струга. Победата заслужено му припадна на гостинскиот...

читај повеќе >

Лошиот почеток на Металург ја реши младинската средба во полза на Струга

14.10.2018

Во Автокоманда денеска се одигра средбата од првото коло на младинското првенство на Македонија, група 1. Екипата на Металург настапи против тимот на Струга, еден од главните...

читај повеќе >

Голема гостинска победа на младинците на Металург против Вардар Јуниор

12.10.2018

Во првото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, Металург 2 гостуваше кај екипата на Вардар Јуниор, еден од директните конкуренти за висок пласман. Средбата се...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 повторно се шампиони на Македонија

10.05.2018

Младинците на Металург 2 му ја донесоа на семејството Металург третата шампионска титула во тековната сезона. Во крајно драматичен натпревар нашите ракометари го совладаа...

читај повеќе >

Младинската полуфинална драма му припадна на Металург 2

10.05.2018

Автокоманда денеска е домаќин на фајналфор-турнирот во машка младинска конкуренција. За нас најинтересно беше второто полуфинале во кое, по голема драма, победи РК Металург...

читај повеќе >