Младинци

Во борбен натпревар, младинците на Металург тесно се поразени во Битола

19.03.2018

Во 10. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург се поразени на гостувањето во Битола. Подобри од нас беа ракометарите на Пелистер, кои не совладаа со тесни 33:30...

читај повеќе >

Катастрофа на младинците на Вардар Јуниор во Автокоманда

15.03.2018

Во Автокоманда се одигра средба од седмото коло на машката младинска лига на Македонија, група 2, во кој младинците на Металург 2 му нанесоа катастрофален пораз на тимот на...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа тимот на Еурофарм Работник

09.03.2018

Во средба од 9. коло на младинската ракометна лига на Македонија, група 1, младинците на Металург остварија висока победа против соодветниот тим на Еурофарм Работник, кого го...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “средија“ тимот на Пролет

08.03.2018

Вчера во Автокоманда беше одиграно шестото коло на младинската ракометна лига на Македонија, група 2. Младите ракометари на Раде Стојановиќ лесно го надиграа тимот на Пролет,...

читај повеќе >

Младинците на Металург подобри од Македонија Ѓ.П.

03.12.2017

Во седмото коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П., со резултат 40:30 (17:14). Тоа беше натпревар со извонредно многу голови,...

читај повеќе >

Младинците на Металург минимално се поразени во Прилеп

27.11.2017

Во 6. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург минимално се поразени во Прилеп. По голема борба, Прилеп не совлада со резултат 26:25 (15:11). Овој натпревар мина во...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија од тимот на Кире Лазаров

22.11.2017

Во петтото коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда се поразени од екипата на КЛ-7 од Струга. Гостинскиот тим не совлада...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 убедливо ја совладаа Ринија

18.11.2017

Во петтото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург 2 ја извојуваа својата четврта победа. Овој пат нашите ракометари беа подобри од составот на Ринија, кој...

читај повеќе >

Прв пораз на младинците на Металург 2

11.11.2017

Младинската екипа на Металург 2 на гостувањето во Радовиш го доживеа својот прв пораз во тековното првенство. Средбата, одиграна во рамките на 4. коло, заврши со триумф на...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа Пелистер

07.11.2017

Во третото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург високо го совладаа Пелистер, со резултат 33:24 (16:13). Почетокот на средбата не им ветуваше ништо...

читај повеќе >