Младинци

Младинците на Металург минимално се поразени во Прилеп

27.11.2017

Во 6. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург минимално се поразени во Прилеп. По голема борба, Прилеп не совлада со резултат 26:25 (15:11). Овој натпревар мина во...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија од тимот на Кире Лазаров

22.11.2017

Во петтото коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда се поразени од екипата на КЛ-7 од Струга. Гостинскиот тим не совлада...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 убедливо ја совладаа Ринија

18.11.2017

Во петтото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург 2 ја извојуваа својата четврта победа. Овој пат нашите ракометари беа подобри од составот на Ринија, кој...

читај повеќе >

Прв пораз на младинците на Металург 2

11.11.2017

Младинската екипа на Металург 2 на гостувањето во Радовиш го доживеа својот прв пораз во тековното првенство. Средбата, одиграна во рамките на 4. коло, заврши со триумф на...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа Пелистер

07.11.2017

Во третото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург високо го совладаа Пелистер, со резултат 33:24 (16:13). Почетокот на средбата не им ветуваше ништо...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го надиграа ГРК Борец

27.10.2017

Во третото коло на младинското првенство на Македонија, екипата на Металург 2 го надигра тимот на ГРК Борец, кој го совлада со убедливи 28:21 (13:10). Иако настапи без неколку свои...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 ги надиграа врсниците од Вардар Јуниор

23.10.2017

Во второто коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа кај врсниците од Вардар Јуниор, кои ги совладаа со убедливи 23:32 (12:12). Иако...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 пресилни за Тинекс Пролет

15.10.2017

Во првото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 високо го поразија тимот на Тинекс Пролет, на теренот на противникот. Средбата заврши...

читај повеќе >

Младинците на Металург извлекоа реми во дуелот со Охрид

15.10.2017

Во првото коло од новото младинско првенство на Македонија, младинците на Металург одиграа нерешено со екипата на Охрид. Нашите младинци, кои минатата сезона се...

читај повеќе >

Свечено доделување на наградите во машкото младинско првенство на Македонија

07.05.2017

По завршувањето на финалната средба во машката младинска лига на Македонија, поделени се медалите и личните признанија. За најдобар стрелец во сезона 2016/17 избран е...

читај повеќе >