Младинци

ВО ОДЛИЧНА ИГРА, ПОРАЗ НА НАШИТЕ МЛАДИНЦИ

14.11.2015

Денеска во Автокоманда се одигра дерби натпреварот на 5. коло на младинската лига, група 2, меѓу екипите на Металург и на Вардар Јуниор. Видовме жестока пресметка на две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА ВАРДАР ТОРПЕДИРАНИ ВО АВТОКОМАНДА

09.11.2015

Младинците на Металург 2 им одржаа вистинска ракометна лекција на ракометарите на Вардар, кои заминаа од Автокоманда со товар од 54 гола. Металург одигра фантастичен...

читај повеќе >

ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО ВЕЛЕС

02.11.2015

Младинците на Металург извојуваа значајна победа на гостувањето во Велес, кај екипата на Борец. Славевме минимално, со 30:29 (15:16), но победата е целосно заслужена. Во текот на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2 СО ПОЛН ПЛЕН ОД ГОСТУВАЊЕТО КАЈ РАБОТНИЧКИ

01.11.2015

Во првенствен натпревар од младинската лига на Македонија, младинците на Металург 2 гостуваа кај екипата на Работнички. Нашите младинци беа подобриот и поквалитетен...

читај повеќе >

УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2

29.10.2015

Убедлива победа извојуваа младинците на Металург 2 во првенствениот натпревар против екипата на Преспа. Нашите ракометари од самиот почеток наметнаа темпо кое гостинскиот...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОБЕДНИЧКИ ОД СТРУМИЦА

26.10.2015

Интересен и крајно неизвесен натпревар одиграа младинците на Зомимак М и на Металург во Струмица. Иако средбата помина во напрегната и неизвесна борба, за нијанса подобра...

читај повеќе >

ПРВА ПОБЕДА НА MЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ, КОИ ГО ДЕКЛАСИРАА РАДОВИШ

17.10.2015

Младинците на Металург ги декласираа врсниците од Радовиш и ја извојуваа својата прва победа, по минатонеделниот пораз од Пролет. Во извонреден натпревар го совладавме...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ ВО ПРВОТО КОЛО

12.10.2015

Во првото коло на младинското првенство на Македонија, младинците на Металург се поразени на гостувањето кај екипата на Пролет. За да нема забуна, нашиот клуб има две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2 СЕ СПРАВИЈА СО ПРИЛЕП

12.10.2015

На стартот од младинското првенство на Македонија, младинците на Металург 2 гостуваа во Прилеп, од каде се вратија со победа и со првите три бода. Победивме со резултат 35:25...

читај повеќе >