Младинци

Младинците на Металург 2 го “изрешетаа“ Прилеп

06.03.2016

Младинците на Металург 2 ги надиграа своите врсници од Прилеп, во натпревар во кој гостите поведоа со 0:1, а потоа “влегоа во машината“ на нашиот тим и до крајот на средбата беа...

читај повеќе >

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

09.02.2016

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: VI коло - 12/13.03.2016 год. ГРК Борец – Вардар...

читај повеќе >

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016

09.02.2016

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: VIII коло - 05/06.03.2016 год. Работнички – Охрид...

читај повеќе >

Во дерби средба, младинците на Металург 2 подобри од Пелистер

25.11.2015

Во последниот натпревар од есенскиот дел, младинците на Металург 2 ја совладаа екипата на битолски Пелистер, со резултат 25:22 (12:8). Гледавме интересен натпревар, меѓу две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2 СЛАВЕА ВО ОХРИД

15.11.2015

Младинците на Металург 2 продолжуваат со својата победничка серија и ја забележаа својата петта победа во пет одиграни средби. Последна што ја почувствува силата на нашите...

читај повеќе >

ВО ОДЛИЧНА ИГРА, ПОРАЗ НА НАШИТЕ МЛАДИНЦИ

14.11.2015

Денеска во Автокоманда се одигра дерби натпреварот на 5. коло на младинската лига, група 2, меѓу екипите на Металург и на Вардар Јуниор. Видовме жестока пресметка на две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА ВАРДАР ТОРПЕДИРАНИ ВО АВТОКОМАНДА

09.11.2015

Младинците на Металург 2 им одржаа вистинска ракометна лекција на ракометарите на Вардар, кои заминаа од Автокоманда со товар од 54 гола. Металург одигра фантастичен...

читај повеќе >

ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО ВЕЛЕС

02.11.2015

Младинците на Металург извојуваа значајна победа на гостувањето во Велес, кај екипата на Борец. Славевме минимално, со 30:29 (15:16), но победата е целосно заслужена. Во текот на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2 СО ПОЛН ПЛЕН ОД ГОСТУВАЊЕТО КАЈ РАБОТНИЧКИ

01.11.2015

Во првенствен натпревар од младинската лига на Македонија, младинците на Металург 2 гостуваа кај екипата на Работнички. Нашите младинци беа подобриот и поквалитетен...

читај повеќе >

УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2

29.10.2015

Убедлива победа извојуваа младинците на Металург 2 во првенствениот натпревар против екипата на Преспа. Нашите ракометари од самиот почеток наметнаа темпо кое гостинскиот...

читај повеќе >