Екипи

Пионерите на Металург загубија од Осиек

10.08.2019

На крајот од напорната турнеја во Хрватска, пионерите на Металург минимално загубија од соодветниот тим на Осиек, со резултат 35:36 (17:19). Нашите пионери одиграа уште еден...

читај повеќе >

Прв пораз на пионерите на Металург

10.08.2019

Пионерите на Металург, кои се на турнеја во Хрватска, денеска го забележаа и првиот пораз. По вчерашната победа против Нексе, нашите најмлади ракометари се поразени од...

читај повеќе >

Пионерите на Металург подобри од Нексе

08.08.2019

Пионерскиот тим на Металург е на гостување во Хрватска. Денеска нашите најмлади ракометари го совладаа пионерскиот тим на Нексе. Средбата се одигра во Нашице, а заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург 2 ги почна подготовките

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2. Новиот тренер на Металург 2, Игор Котевски, и неговиот помошник, Миле Бочкаровски, за првиот тренинг на...

читај повеќе >

Фотогалерија: И кадетите на Металург ги почнаа подготовките за новата сезона

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почнаа и нашите кадети. Предводени од Оливер Димитриоски, кадетите ќе се обидат во новата сезона да дојдат до шампионската...

читај повеќе >

Фотогалерија: Пионерите на Металург ги почнаа подготовките

06.08.2019

Најмладиот тим на Металург, нашите пионери, денеска ги почнаа своите подготовки. Екипата и оваа година ќе ја води младиот тренер Алексо Лембанов, кој денеска на располагање...

читај повеќе >

Игор Котевски ќе го води Металург 2

30.07.2019

Екипата на Металург 2, повратник во македонската Суперлига, во новата сезона ќе ја предводи Игор Котевски. Котевски минатата сезона ја тренираше екипата на Бутел, со која...

читај повеќе >

Реализиран кампот на Металург – инкубаторот на ракометни ѕвезди

29.06.2019

Успешно заврши 14-то издание на летниот камп на Ракометната академија Металург, кој и годинава се реализира на бреговите на Охридско Езеро, во хотелот „Десарет“ во Охрид....

читај повеќе >

(Видео) Наградени најдобрите маски од маскенбалот во кампот на Металург

27.06.2019

Традиционалниот маскенбал е секогаш долгоочекуван настан во животот на кампот на Академија Металург. Децата темелно се подготвуваат и ги претставуваат своите...

читај повеќе >

Фотогалерија од настаните во кампот на Металург

27.06.2019

При крај  е 14-тото издание на кампот на Академија Металург. Децата се забавуваа, другаруваа, но и дополнително ги усовршија своите ракометни знаења. Еве фотографии од...

читај повеќе >