Екипи

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид, со резултат (18:12). Загубивме од неспорниот лидер во нашата...

читај повеќе >

Засега се е според планот: Пионерите на Металург го победија и Драчево на гости

25.02.2019

Одлична сезона играат пионерите на Металург - во својот деветти натпревар во групата 1 ја извојуваа и деветтата победа, со што “фрлија котва“ на врвот на табелата. Последна...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 веќе немаат конкуренција во својата група

17.02.2019

Во Автокоманда денеска се одигра големото младинско дерби во групата 2 од младинското првенство на Македонија. Сметките ги расчистуваа Металург 2 и КЛ-7 Струга, две екипи кои...

читај повеќе >

Пионерите на Металург не запираат – осма едноподруго победа на нашиот тим

17.02.2019

Пионерите на Металург немаат достоен противник во групата 1 од пионерското првенство на Македонија. Одиграа осум натпревари и извојуваа осум убедливи победи, со кои се...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа тимот на Работнички

16.02.2019

Во десеттото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург убедливо го совладаа тимот на Работнички, со резултат 36:29 (13:13). Ова е четврта победа...

читај повеќе >

Вардар падна и во “Јане Сандански“, пионерите на Металург се несопирливи

09.02.2019

Во седмото коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, прво во пролетната сезона, пионерите на Металург победнички се враќаат од тешкото гостување ка Вардар....

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 продолжуваат по патот на победите

09.02.2019

Деветтото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, донесе нова победа за младинците на Металург 2. Момците на Раде Стојановиќ овој пат и гостуваа на екипата на...

читај повеќе >

Младинското дерби за Металург 2, Вардар Јуниор падна во Автокоманда

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, во Автокоманда се одржа големото дерби меѓу екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. Видовме извонреден...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја изненадија Струга во Струга

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург гостуваа во Струга. Стружаните, како третопласирани во групата, важеа за фаворити на...

читај повеќе >

(Фото) Металург 2 ги заврши подготовките во Пампорово

19.01.2019

Екипата на Металург 2 денеска ги заврши подготовките во Пампорово, Бугарија, и се враќа во Скопје. Нашите млади ракометари во Пампорово се подготвуваа за втората фаза од...

читај повеќе >