Екипи

Во Првата лига заврши првата фаза. Познат е изгледот на плејоф и плејаут групите

16.12.2018

Со вчерашната победа против Астраион, екипата на Јуниор КВ го пополни последното празно место во плејоф-групата, во која екипите ќе се борат за пласман во македонската...

читај повеќе >

Металург 2 финишираше со победа

15.12.2018

Металург 2 ги одигра сите натпревари од воведниот дел на првенството во групата 1 од Првата ракометна лига. Во рамките на последното коло, во Автокоманда е совладана екипата...

читај повеќе >

Безболен пораз на Металург 2

10.12.2018

Во претпоследното коло од првата фаза на натпреварувањето во Првата лига, екипата на Металург 2 е поразена на гостувањето кај Преспа, која во Ресен не совлада со резултат 30:25...

читај повеќе >

Пионерите на Металург не му дадоа никому ни бод

10.12.2018

Пионерите на Металург го совладаа и својот шести противник во групата и есенската полусезона ја завршија на првото место, со максимални 18 бода. Без разлика на резултатите во...

читај повеќе >

Мини-лигата на Академија Металург сезонава стартува со првиот турнир во регионот Исток

06.12.2018

Закажан е првиот турнир од мини-лигата на Академија Металург за сезона 2018/19. Ќе се одигра на 23 декември во Кочани, како дел од натпреварувањето во регионот Исток. Оваа сезона...

читај повеќе >

Металург 2 ја декласира екипата на Младост и го обезбеди второто место

02.12.2018

Екипата на Металург 2 денеска го направи вистинскиот исчекор кон обезбедување на високото второ место во групата 1 од натпреварувањето во Првата лига. Во Автокоманда...

читај повеќе >

Петто коло и петта победа на пионерите на Металург

30.11.2018

Победничкиот марш на пионерите на Металург продолжи и во петтото коло во кое катастрофално го поразивме тимот на Јуниор КВ, со резултат 31:7 (13:4). Средбата, во која нашите...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Прилеп

25.11.2018

Во седмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја пречекаа екипата на Прилеп. Натпреварот мина во апсолутна...

читај повеќе >

Металург 2 освои решавачки бодови во Кавадарци

24.11.2018

Во дерби-натпреварот на 11-тото коло на Првата лига, група 1, ракометарите на Металург 2 извојуваа убедлива победа на жешкиот терен во Кавадарци, каде ја совладавме екипата на...

читај повеќе >

Пионерите на Металург ја продолжија победничката низа

24.11.2018

И по четвртото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерскиот тим на Металург е единствен со 100 % успех. Во ова четврто коло, совладана е екипата на Аеродром,...

читај повеќе >