Екипи

Младинците на Металург 2 стигнаа до својата петта победа

19.11.2018

Во шестото коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа во Битола кај екипата на Еурофарм Работник. Ова беше петти натпревар на нашите...

читај повеќе >

Металург 2 им се врати на победите

17.11.2018

Во 10-тото коло на Првата ракометна лига на Македонија, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Аеродром. По поразот во минатото коло од водечкиот Работнички, се...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија од Вардар

17.11.2018

Во шестото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург и на Вардар. Без разлика на квалитетот на тимовите и нивното...

читај повеќе >

Пионерите на Металург редат само победи

17.11.2018

Во третото коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерите на Металург го совладаа тимот на Драчево и ја запишаа својата трета победа. Но, овој пат до победата...

читај повеќе >

Младинците на КЛ-7 Струга и на Металург 2 ги поделија бодовите

15.11.2018

Во Струга се одигра одложениот натпревар од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, меѓу екипите на КЛ-7 Струга и на Металург 2. Видовме вистинска...

читај повеќе >

Четврта победа на младинците на Металург 2

12.11.2018

Во четвртото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 гостуваа во Велес, каде го совладаа Борец со резултат 31:41 (18:20). Ова е четврта победа...

читај повеќе >

Прв пораз на Металург 2

10.11.2018

Во деветтото коло на Првата лига, група 1, екипата на Металург 2 го доживеа и својот прв пораз. Загубивме на гостувањето кај лидерот во нашата група, екипата на Работнички, со...

читај повеќе >

Нова победа на младинците на Металург

10.11.2018

Младинците на Металург стигнаа до нова победа, откако во Радовиш го совладаа истоимениот тим, со резултат 20:24 (9:12). Видовме интересен првенствен натпревар во кој младинците...

читај повеќе >

Втора победа на пионерите на Металург

10.11.2018

Во второто коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерите на Металург ја извојуваа својата втора победа. Овој пат бевме подобри од екипата на Вардар Илинден,...

читај повеќе >

Младинците на Металург поразени од Охрид 2013

07.11.2018

Во четвртото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург и на Охрид 2013. Помладите за оваа категорија ракометари на...

читај повеќе >