Екипи

Младинците на Металург 2 групната фаза ја завршија на првото место

18.03.2019

Заврши групната фаза и за младинците на Металург 2. Денеска тие гостуваа во Прилеп, каде го одиграа натпреварот од последното коло, кој заврши со резултат 30:30 (14:13). Овој...

читај повеќе >

Прва лига: Плеј-оф и плеј-аут – резултати од 3. коло и табели

18.03.2019

Викендов се одиграни натпреварите од третото коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2 во ова коло забележа минимален пораз на гостувањето кај екипата на...

читај повеќе >

Прв пораз на Металург 2 во плеј-офот на Првата лига

17.03.2019

Дури во третото коло од плеј-офот на Првата лига екипата на Металург 2 го забележа првиот пораз. На натпреварот со екипата на Македонија Ѓ.П., поразени сме со минимални 27:28 (14:16)....

читај повеќе >

Пораз на младинците на Металург во последниот натпревар од групната фаза

17.03.2019

Младинците на Металург го завршија настапот на младинското првенство на Македонија, група 1. Во натпревар од последното коло, во Автокоманда загубивме од екипата на Јуниор...

читај повеќе >

Победнички крај за пионерите на Металург во групната фаза

16.03.2019

Пионерите на Металург денеска го одиграа својот последен натпревар во групната фаза на пионерското првенство на Македонија. Денеска е совладана екипата на РК Ангели...

читај повеќе >

Резултати од 2. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

11.03.2019

Викендов низ Македонија е одиграно некомплетното второ коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2, по победата на гостувањето кај Јуниор Кисела Вода, во второто...

читај повеќе >

Пионерите на Металург не сопираат – совладан е и Јуниор Кисела Вода

10.03.2019

Пионерите на Металург ја извојуваа и својата 11-та едноподруго победа и останаа со 100 % ефект во досегашшниот тек на пионерското првенство на Македонија, група 1. Нашите...

читај повеќе >

И Еурофарм Работник не го издржа налетот на младинците на Металург 2

10.03.2019

Во претпоследното, 13, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 извојуваа лесна и убедлива победа против екипата на РК Еурофарм Работник....

читај повеќе >

Мини-лига на Металург – регион Скопје: Табели по одиграно второ коло

10.03.2019

Вчера и денеска во Автокоманда се одигра комплетното второ коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Веќе по второто коло, на врвот на табелите се издвоија...

читај повеќе >

Одиграно е второто коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Резултати

10.03.2019

Вчера и денеска, во Автокоманда се одигра комплетното второто коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Одиграни се вкупно 24 натпревари меѓу екипи на нашите школи...

читај повеќе >