Екипи

Мини-лига на Металург – регион Исток: Табели по одиграно второ коло

10.03.2019

Вчера во Виница се одигра вториот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток. Веќе по второто коло, на врвот на табелите се издвоија најдобрите. . Табели: Машки...

читај повеќе >

Во Виница се одигра вториот турнир во мини-лигата на Металург за регионот Исток. Резултати

10.03.2019

Во Виница, а во организација на нашата школа Торо Спорт, предводена од Тодорчо Николов, се одигра вториот турнир во мини-лигата на Металург за регионот Исток. Одиграни се...

читај повеќе >

Несреќен пораз на младинците на Металург во мечот со екипата на Вардар

09.03.2019

Младинците на Металург одиграа уште еден одличен натпревар, но немаа среќа да освојат бодови на гостувањето кај екипата на Вардар. Ова беше натпревар од претпоследното, 13....

читај повеќе >

Преспа имаше сили за само едно полувреме, Металург 2 со нови плејоф-бодови

09.03.2019

Во второто коло од плеј-офот на Првата лига, во Автокоманда Металург 2 го совлада тимот на Преспа и освои нови бодови на својот пат кон македонската Суперлига. Металург 2...

читај повеќе >

Во регионите Скопје и Исток утре се игра второто коло од мини-лигата на Металург

08.03.2019

Во регионите Скопје и Исток утре се игра второто коло од мини-лигата на Металург. . Турнирот во Скопје е дводневен и ќе се игра според следниот распоред: Сабота: 08.30  Репро...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 1. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

05.03.2019

Викендов е одиграно комплетното прво коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2 не израдува со победата на гостувањето во Кисела Вода, каде го совладавме тимот...

читај повеќе >

Младинците на ГРК Борец катастрофално се поразени во Автокоманда

05.03.2019

Во Автокоманда се одигра натпревар од 12. коло на младинската ракометна лига, група 2, во кој Металург 2 му нанесе катастрофален пораз на ГРК Борец. Теренот во Автокоманда уште...

читај повеќе >

Во Виница ќе се одигра вториот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток

04.03.2019

Паралелно со натпреварите од второто коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, во Виница ќе се одигра и вториот турнир за регионот Исток. Се игра еднодневно и тоа в...

читај повеќе >

Овој викенд ќе се игра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

04.03.2019

Во Автокоманда овој викенд повторно ќе гледаме натпревари од мини-лигата на Металург. В сабота и в недела ќе се одигра второто коло од ова најмасовно натпреварување на...

читај повеќе >

Металург 2 плеј-офот го почна со гостинска победа во Кисела Вода

03.03.2019

Одличен почеток имаат ракометарите на Металург 2 во плеј-офот на Првата лига. На гостувањето во Кисела Вода го совладавме тимот на РК Јуниор Кисела Вода, со резултат 26:27 (13:14), и...

читај повеќе >