Екипи

Нова победа на младинците на Металург

03.03.2019

Во 12. коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург извојуваа нова победа, овој пат против тимот на РК Радовиш. Средбата се одигра во Автокоманда, а...

читај повеќе >

Металург 2 утре ќе ги почне своите битки за влез во македонската Суперлига. Распоред на натпреварите

02.03.2019

Од денеска почнува плеј-офот во Првата лига во кој учествуваат осумте најдобропласирани екипи од регуларниот дел, по четири од двете групи. Металург 2 регуларната сезона ја...

читај повеќе >

Пионерите на Металург како казнена експедиција – 10 победи во 10 средби

02.03.2019

Пионерите на Металург се промовираа во една од најдобрите и најсигурните екипи во сите македонски ракометни лиги. Денеска, во својот десетти натпревар, тие ја извојуваа...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 и натаму се непобедливи – падна и тимот на Бутел

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај четвртопласираниот тим на РК Бутел. Нашите...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид

27.02.2019

Во 11. коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург загубија на гостувањето во Охрид, со резултат (18:12). Загубивме од неспорниот лидер во нашата...

читај повеќе >

Засега се е според планот: Пионерите на Металург го победија и Драчево на гости

25.02.2019

Одлична сезона играат пионерите на Металург - во својот деветти натпревар во групата 1 ја извојуваа и деветтата победа, со што “фрлија котва“ на врвот на табелата. Последна...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 веќе немаат конкуренција во својата група

17.02.2019

Во Автокоманда денеска се одигра големото младинско дерби во групата 2 од младинското првенство на Македонија. Сметките ги расчистуваа Металург 2 и КЛ-7 Струга, две екипи кои...

читај повеќе >

Пионерите на Металург не запираат – осма едноподруго победа на нашиот тим

17.02.2019

Пионерите на Металург немаат достоен противник во групата 1 од пионерското првенство на Македонија. Одиграа осум натпревари и извојуваа осум убедливи победи, со кои се...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа тимот на Работнички

16.02.2019

Во десеттото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург убедливо го совладаа тимот на Работнички, со резултат 36:29 (13:13). Ова е четврта победа...

читај повеќе >

Вардар падна и во “Јане Сандански“, пионерите на Металург се несопирливи

09.02.2019

Во седмото коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, прво во пролетната сезона, пионерите на Металург победнички се враќаат од тешкото гостување ка Вардар....

читај повеќе >