Екипи

Фотогалерија од пионерската средба Селекција на Сараево – Металург

31.08.2019

Пионерите на Металург, во вториот натпревар од групната фаза на турнирот во Сараево, се сретнаа со Селекцијата на градот Сараево. Средбата ја загубивме со резултат 12:14...

читај повеќе >

Втор пораз на пионерите на Металург во Сараево

31.08.2019

Пионерската екипа на Металург е поразена од селекцијата на градот Сараево во првиот денешен натпревар. Загубивме со резултат 14:12 (6:5). Видовме две различни изданија на нашиот...

читај повеќе >

Порази на екипите на Металург на првиот ден од турнирот во Сараево

30.08.2019

Пионерите и кадетите на Металург од денеска се дел од меѓународниот турнир “Повеќе од игра“, што се игра во Сараево. Денеска нашите екипи ги одиграа своите први натпревари,...

читај повеќе >

Металург 2 е пред освојување на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп

30.08.2019

Вчера и денеска во Прилеп се игра 5-тото издание на мемориалниот турнир “Миле Нешкоски“, во чест на поранешниот ракометар на РК Тутунски Комбинат, репрезентативец и...

читај повеќе >

Пионерите и кадетите на Металург утре заминуваат на турнир во Сараево

28.08.2019

Пионерите и кадетите на Металург од 30 август до 1 септември ќе бидат дел од четвртото издание на меѓународниот ракометниот турнир “Повеќе од игра“ во Сараево. На турнирот ќе...

читај повеќе >

Екипата на Металург 2 од вчера во Пехчево

26.08.2019

Екипата на Металург  2 ги заврши подготовките во Скопје и од вчера ја премести својата база во Пехчево. Нашите млади ракометари овде ќе останат се до среда, а потоа ќе настапат...

читај повеќе >

Пионерите на Металург загубија од Осиек

10.08.2019

На крајот од напорната турнеја во Хрватска, пионерите на Металург минимално загубија од соодветниот тим на Осиек, со резултат 35:36 (17:19). Нашите пионери одиграа уште еден...

читај повеќе >

Прв пораз на пионерите на Металург

10.08.2019

Пионерите на Металург, кои се на турнеја во Хрватска, денеска го забележаа и првиот пораз. По вчерашната победа против Нексе, нашите најмлади ракометари се поразени од...

читај повеќе >

Пионерите на Металург подобри од Нексе

08.08.2019

Пионерскиот тим на Металург е на гостување во Хрватска. Денеска нашите најмлади ракометари го совладаа пионерскиот тим на Нексе. Средбата се одигра во Нашице, а заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург 2 ги почна подготовките

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2. Новиот тренер на Металург 2, Игор Котевски, и неговиот помошник, Миле Бочкаровски, за првиот тренинг на...

читај повеќе >