Екипи

Младинците на Металург 2 продолжуваат по патот на победите

09.02.2019

Деветтото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, донесе нова победа за младинците на Металург 2. Момците на Раде Стојановиќ овој пат и гостуваа на екипата на...

читај повеќе >

Младинското дерби за Металург 2, Вардар Јуниор падна во Автокоманда

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, во Автокоманда се одржа големото дерби меѓу екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. Видовме извонреден...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја изненадија Струга во Струга

03.02.2019

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург гостуваа во Струга. Стружаните, како третопласирани во групата, важеа за фаворити на...

читај повеќе >

(Фото) Металург 2 ги заврши подготовките во Пампорово

19.01.2019

Екипата на Металург 2 денеска ги заврши подготовките во Пампорово, Бугарија, и се враќа во Скопје. Нашите млади ракометари во Пампорово се подготвуваа за втората фаза од...

читај повеќе >

Металург 2 се подготвува во Пампорово

15.01.2019

Од вчера, па се до 19 јануари, екипата на Металург 2 се подготвува во Пампорово, Бугарија. Нашите млади ракометари се подготвуваат за втората фаза од натпреварувањето во Првата...

читај повеќе >

Успешно е опериран десниот бек на Металург 2 Дејан Гошевски

15.01.2019

Десниот бек на Металург 2 Дејан Гошевски конечно ја санираше повредата на левото колено. Вчера тој успешно ја мина операцијата на менискус на коленото. Дејан се чуствува...

читај повеќе >

Младите ракометари и ракометарки на Металург се победници на првото издание на “Новогодишниот Скопје куп“

31.12.2018

Во изминатите три дена во организација на Академија Алушовски се одржа првото издание на “Новогодишниот Скопје куп“, за ракометари и ракометарки од генерацијата 2002/2003....

читај повеќе >

Се одигра првиот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток. Табели

24.12.2018

Вчера се одигра и првиот турнир од новата сезона на мини-лигата на Академија Металург за регионот Исток. Оваа година се натпреваруваат екипи од нашите школи во Берово, Крива...

читај повеќе >

Металург победник на меѓународниот турнир „Илинден 2018“

23.12.2018

Кадетската екипа на Металург од генерацијата 2002/03 го освои меѓународниот турнир кој изминатите три дена се играше во салата „Гоце Делчев“ во населбата Илинден. Во...

читај повеќе >