Екипи

Кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Драчево

10.11.2019

Во натпревар од кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 го совладаа Драчево. Победата е минимална, но исклучително вредна, особено што е извојувана...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја совладаа Струга во Струга

10.11.2019

Во рамките на третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург гостуваа во Струга. Средбата мина во голема и рамноправна борба, во која...

читај повеќе >

Во драматичен натпревар, младинците на Металург 2 го совладаа Вардар Јуниор

10.11.2019

Во дерби натпреварот од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 минимално го совладаа тимот на Вардар Јуниор, со резултат 20:19...

читај повеќе >

Металург повторно подобар од Металург 2

10.11.2019

Во Автокоманда по вторпат во сезонава гледавме натпревар меѓу нашите две екипи - Металург и Металург 2. И овој пат победата им припадна на поискусните, па и поквалитетни,...

читај повеќе >

Четврта победа на кадетите на Металург

10.11.2019

Во четвртото коло на кадетската лига на Македонија, група 2, кадетите на Металург ја извојуваа и својата четврта победа. Овој пат е поразена екипата на МРК Куманово, која ја...

читај повеќе >

Металург 2 го “препоти“ Охрид

06.11.2019

Во рамките на деветтото коло на македонската Суперлига, екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај тимот на Охрид, со резултат 27:32 (14:17). Но, и покрај наизглед убедливиот...

читај повеќе >

Во драматичен меч, Металург 2 стигна до првата победа

02.11.2019

Во меч од осмото коло, екипата на Металург 2 го совлада тимот на Струга и ја забележа својата прва победа во тековното првенство. Видовме возбудлив натпревар во кој победата...

читај повеќе >

Поикусниот тим на Бутел славеше против Металург 2

18.10.2019

Во првиот натпревар од седмото коло на македонската ракометна Суперлига, екипата на Бутел на свој терен го совлада тимот на Металург 2, со резултат 29:23 (14:10). Овој натпревар го...

читај повеќе >

Во крајно израмнет и неизвесен натпревар, младинците на Бутел го совладаа Металург

17.10.2019

Во рамките на второто коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург загубија од тимот на Бутел. Средбата се одигра во Автокоманда, а заврши со резултат 28:29 (15:17) во...

читај повеќе >

Трето коло и трета победа на кадетите на Металург

16.10.2019

Во третото коло на кадетската лига, група 2, кадетите на Металург гостиваа кај екипата на Ангели Вардар Волково. Во интересен и тесен натпревар победата им припадна на нашите...

читај повеќе >