Екипи

Младинците на Металург 2 “го средија“ Пелистер

15.10.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра одложениот натпревар од првото коло на младинската лига, група 1. Се сретнаа младинските екипи на Металург 2 и на Пелистер, а средбата заврши...

читај повеќе >

Пионерското дерби му припадна на Вардар

14.10.2019

Во Автокоманда се одигра дерби натпревар на четвртото коло на пионерската лига, група 3. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар, а, по голема борба, победата им припадна на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 тргнаа со победа

13.10.2019

Во второто коло од младинското првенство на македонија, група 1, младинците на Металург 2 славеа на гостувањето кај екипата на Пролет 62.  Својот денешен противник го...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2

12.10.2019

Во рамките на шестото коло на македонската Суперлига, во Автокоманда Металург 2 убедливо загуби од тимот на Вардар Јуниор, со резултат 30:38 (11:17). Вардар Јуниор на овој...

читај повеќе >

Во извонреден натпревар, младинците на Металург го совладаа Работнички

06.10.2019

Одличен натпревар гледавме претпладнево во Автокоманда. Се сретнаа младинските екипи на Металург и на Работнички, во рамките на првото коло на младинското првенство на...

читај повеќе >

Во Тетово, кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Балтепе

06.10.2019

Својот втор натпревар во кадетското првенство на Македонија, група 1, го одигра и кадетскиот тим на Металург 2. Денеска гостувавме во Тетово, каде го совладавме тимотна...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2 во Радовиш

05.10.2019

Во петтото коло на македонската Суперлига, Металург 2 високо е поразен на гостувањето во Радовиш. Во натпревар без одбрани беа постигнати вкупно 83 гола, од кои 49 во нашата...

читај повеќе >

Кадетите на Металург стигнаа до втората победа

05.10.2019

Во второто коло на кадетското првенство на Македонија, група 3, кадетите на Металург убедливо го совладаа тимот на Велес и стигнаа до својата втора победа. Големата разлика...

читај повеќе >

Пионерот на Металург 2 на една средба постигна рекордни 20 гола

05.10.2019

Пионерите на Металург 2 денешната средба со тимот на Риниа М, од оправдани причини, беа принудени да настапат со само 7 ракометари. Сепак убедливо победивме. Куриозитет на...

читај повеќе >

Убедлива победа на десеткуваниот тим на пионерите на Металург 2

05.10.2019

Бидејќи нашиот тим со истиот состав се натпреварува во пионерската и во кадетската лига, а и двата натпревари беа закажани за денеска, тренерот Алексо Лембанов беше принуден...

читај повеќе >