Екипи

Комплетирано е 6. коло во плеј-офот и во плеј-аутот на Првата лига. Табели

05.04.2019

Со денешниот натпревар меѓу ГРК Тиквеш и РК Металург 2 комплетирано е шестото коло во плеј-офот на Првата лига. По шест одиграни кола, лидер е екипата на Јуниор Кисела вода,...

читај повеќе >

Металург 2 се враќа со победа од гостувањето во Кавадарци

04.04.2019

По шокантниот пораз на Металург на средбата со Еурофарм Работник, како мелем на душата дојде победата на Металург 2 на гостувањето во Кавадарци. Металург 2 го совлада тимот на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург победнички од гостувањето кај Бутел

01.04.2019

Кадетите на Металург извојуваа значајна победа на гостувањето кај екипата на РК Бутел. Победивме минимално, но сосема заслужено, особено што бевме одлични тогаш кога тоа...

читај повеќе >

Стефан Додиќ МВП на младинскиот фајнал-фор, Мартин Божиновски најдобар голман

01.04.2019

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а потоа беа прогласени и најдобрите поединци. МВП на завршниот турнир е нашиот Стефан...

читај повеќе >

(Видео) Победничкиот гол на Лазар Лаки Додиќ

01.04.2019

Одигравме цел финален натпревар, ама победникот се решаваше во последните неколку секунди. Стефан Додиќ упати удар, кој го одбрани голманот на Охрид. Кога изгледаше дека ја...

читај повеќе >

Ракометната драма во Охрид заврши со нова младинска титула за Металург 2

01.04.2019

Вистински ракометен празник им приредија младинците на Металург 2 и на Охрид на љубителите на ракометот, кои ја исполнија охридската спортска сала “Билјанини Извори“....

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 се изборија за финале на младинскиот фајнал-фор

30.03.2019

Младинците на Металург 2 во полуфиналето ја совладаа екипата на Струга и обезбедија финале на младинскиот фајнал-фор, кој оваа година се игра во салата “Билјанини Извори“ во...

читај повеќе >

Комплетирано е 5. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Резултати и табели

29.03.2019

Комлетирано е петтото коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. . Резултати и табели: Плеј оф: Работнички - Металург 2 34:30 (16:14) Преспа - Тиквеш  26:23 (15:11) Македонија...

читај повеќе >

Дербито во плеј-офот на на Првата лига и припадна на екипата на Работнички

29.03.2019

Во петтото коло од плеј-офот на Првата лига, екипата на Металург 2 е поразена на гостувањето кај тимот на Работнички, кој е еден од главните фаворити за пласман во македонската...

читај повеќе >

Охрид ќе биде домаќин на машкиот младински фајнал-фор. Распоред и сатница

27.03.2019

В сабота и в недела, во салата “Билјанини Извори“ во Охрид, ќе се одржи завршниот турнир во машкото младинско првенство на Македонија. Пласман на фајнал-фор обезбедија...

читај повеќе >