Екипи

ЗАВРШИ “2-ОТ НОВОГОДИШЕН ТУРНИР НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА НА МЕТАЛУРГ“. ПОБЕДНИЦИ И НАГРАДЕНИ. ФОТО

22.12.2013

Со натпреварите од вториот ден заврши “2-от Новогодишен турнир на Ракометната Академија на Металург. Победници на турнирот се екипите на Евроинс (во машка конкуренција) и на...

читај повеќе >

“ВТОР НОВОГОДИШЕН ТУРНИР“ – ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ (ПРВ ДЕН)

22.12.2013

Листа на стрелци, во машка и во женска конкуренција, по првиот турнирски...

читај повеќе >

ПОЧНАА НАТПРЕВАРИТЕ ОД “2-ОТ НОВОГОДИШЕН ТУРНИР НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА НА МЕТАЛУРГ“

21.12.2013

Денеска започнаа натпреварите од “2-от Новогодишен турнир на Ракометната Академија на Металург“. На турнирот учествуваат 14 екипи во машка и 10 екипи во женска конкуренција,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ДОНЕСЕ ВАЖНИ БОДОВИ ОД РЕСЕН

15.12.2013

Металург Јуниор се врати со победа од гостувањето во Ресен. Совладана е екипата на Преспа, со резултат 25:22 (11:10). На крилата на одличниот Кимевски (18 одбрани) и борбената и...

читај повеќе >

ЛЕСНА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

11.12.2013

Металург Јуниор извојува  убедлива победа над екипата на Куманово во натпреварот што вечерва се одигра во салата “Автокоманда“. Почетокот ветуваше жестока пресметка....

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

01.12.2013

Кадетите на Металург катастрофално ја поразија екипата на Ѓорче Петров на теренот на противникот. Резултатот од средбата е 32:12 (17:4). Во првото полувреме нашите кадети...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ ВО РАДОВИШ

23.11.2013

Металург Јуниор ја загуби средбата од 11. коло во македонското првенство. Во Радовиш сме поразени со резултат 35:30 (21:14). Домашната екипа беше подобриот тим во текот на целата...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ГИ СОВЛАДАА ЛАЗАРОВИ

23.11.2013

Кадетите на Металург извојуваа лесна и убедлива победа против гостите од Свети Николе. Металург ги совлада Лазарови со резултат 30:16 (14:10). Гостите од Свети Николе беа...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРЕСИЛНИ ЗА ВРСНИЦИТЕ ОД РИНИЈА

17.11.2013

Кадетите на Металург извојуваа убедлива победа во натпреварот со врсниците од екипата на Ринија. Резултатот од средбата е 27:9 (15:4). Во текот на целата средба нашите кадети го...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР И ЗЕДЕ МЕРКА НА ЕКИПАТА НА ТЕКСТИЛЕЦ

16.11.2013

Металург Јуниор дојде до својата петта победа во машката суперлига, откако во “Автокоманда“ славеше над екипата на Текстилец , со резултат 27:21 (14:8). Победникот се насети...

читај повеќе >