Екипи

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВИСОКО ГИ ПОРАЗИЈА ВРСНИЦИТЕ ОД КАВАДАРЦИ

13.10.2013

Во првенствената средба од младинската лига во “Автокоманда“ гостуваа младинците на Кавадарци. Средбата заврши со убедлива победа на нашиот тим, кој постигна 25, а прими...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА БОРЕЦ НЕМОЌНИ ВО “АВТОКОМАНДА“

13.10.2013

Вчера во “Автокоманда“ се одигра првенствената средба меѓу пионерите на Металург и на Борец. Победија нашите момчиња, со резултат 23:9 (9:4). Од самиот почеток се виде дека...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕНИ ВО БИТОЛА

07.10.2013

Вчера се одигра редовното коло во машката младинска лига. Екипата на Металург гостуваше во Битола, од каде се врати поразена од домашниот Пелистер 08. Битолските младинци...

читај повеќе >

ТЕСНА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ВО КУМАНОВО

06.10.2013

Во четвртото коло од првенството на Македонија Металург Јуниор дојде до својата четврта победа. Потешко од очекуваното, совладана е екипата на Куманово во Куманово, со...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ МИНИМАЛНО ГО ПОБЕДИЈА ТИМОТ НА БОРЕЦ

01.10.2013

Младинците на Металург минимално, но сосема заслужено, го совладаа тимот на ГРК Борец, со резултат 19:18 (10:10). Нашите момчиња водеа во најголемиот дел од првото полувреме, а...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИЈА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

01.10.2013

Пионерите на Металург го загубија првенствениот натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П. Гостинскиот состав на самиот почеток обезбеди водство од 3:0 и својата предност...

читај повеќе >

METAЛУРГ ЈУНИОР ПОРАЗЕН ВО СТРУМИЦА

30.09.2013

Во третото коло на македонската суперлига екипата на Металург Јуниор е поразена на гостувањето во Струмица, кај екипата на Зомимак М, со резултат 31:20 (15:9). Домашната екипа...

читај повеќе >

НАШИТЕ МЛАДИНЦИ ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ СО ЕКИПАТА НА ШАМПИОН

23.09.2013

Средбата меѓу младинците на Металург и екипата на Шампион од Скопје, од првото коло на младинската лига, заврши без победник, што веројатно е и и најреалниот исход од...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ДОЈДОА ДО ПРВАТА ПОБЕДА

22.09.2013

Во првото коло од пионерската лига, група 1, нашиот пионерски тим се врати со победа од гостувањето во Свети Николе, кај екипата на Лазарови. Иако во лигата се натпреваруваат...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ ТРИ БОДА

22.09.2013

Вчера, во “Автокоманда“ се одигра натпревар од второто коло на машката суперлига, во кој Металург Јуниор го пречека новакот во лигата, екипата на Радовиш. Средбата помина...

читај повеќе >