Екипи

Прва победа на пионерите на Металург

28.09.2019

По борбеното реми во првото коло против екипата на Аеродром, пионерите на Металург 2 дојдоа и до првата победа. Во рамките на второто коло на пионерското првенство на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург стартуваа со победа

28.09.2019

Во Автокоманда се одигра дерби натпревар од првото коло на кадетското првенство на Македонија, група 3. Екипата на Металург го совлада тимот на Аеродром, со резултат 40:31 (18:13), и...

читај повеќе >

Лошото издание на Металург 2 заврши со третиот пораз во тековната сезона

25.09.2019

Многу се очекуваше од средбата меѓу Работнички и Металург 2. По одличните игри на нашиот втор тим против Металург и особено против екипата на Тинекс Пролет, очекувавме и прва...

читај повеќе >

Борбено реми меѓу пионерите на Металург 2 и на Аеродром

22.09.2019

Во рамките на првото коло од пионерската лига, во Автокоманда се одигра вистински дерби натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Аеродром. По многу возбудувања, средбата...

читај повеќе >

Со малку среќа и многу пот, Пролет сепак ги однесе бодовите од Автокоманда

13.09.2019

Уште еден одличен натпревар одиграа младите ракометари на Металург 2, иако и денеска забележаа пораз. Нашите надежи беа апсолутно рамноправен партнер во мечот со многу...

читај повеќе >

Први бодови за Металург во новата сезона

06.09.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра првенствен натпревар со кој и официјално почна новата сезона во македонската Суперлига. Се сретнаа “братските“ екипи на Металург 2 и на...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетскиот натпревар Металург – РК Дол ТКИ

02.09.2019

Победа на последниот натпревар на турнирот во Сараево извојува и нашиот кадетски тим. Декласиран е составот на РК Дол ТКИ од Словенија, кој го поразивме со седум голови...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Металург – РК Дол ТКИ

02.09.2019

Пионерите на Металург извојуваа убедлива победа против екипата на РК Дол ТКИ од Словенија. Средбата ја контролиравме од самиот почеток, а на крајот испуштивме можност и за...

читај повеќе >

Двојна победа на екипите на Металург во Сараево

02.09.2019

Пионерите и кадетите на Металург во борбата за седмите места се соочија со ист противник - пионерите и кадетите на РК Дол ТКИ од Словенија. Во двете средби убедливи победи...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Борац Бања Лука

31.08.2019

Најдобриот свој натпревар на турнирот во Сараево кадетите на Металург го одиграа против најдобриот тим на турнирот - кадетите на Борац од Бања Лука. За ѓал, на крајот ја...

читај повеќе >