Екипи

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Замет

31.08.2019

Во апсолутно израмнета борба, Металург ја загуби првата денешна средба против хрватската екипа Замет. Еве фотографии од овиј...

читај повеќе >

И кадетите на Металург ќе играат за седмото место

31.08.2019

Кадетите на Металург се вистински трагичари на турнирот во Сараево. Момчињата одиграа три апсолутно рамноправни натпревари во кои долго време беа и подобриот партнер, но на...

читај повеќе >

Пионерите на Металург ќе играат за седмото место

31.08.2019

Немаа среќа пионерите на Металург, бидејќи еден нераализиран пенал ги однесе во меч за седмото место. Имено средбата со екипата на Какањ заврши со резултат 13:13 (5:6), иако на...

читај повеќе >

Металург 2 се врати со победничкиот пехар од турнирот во Прилеп

31.08.2019

Ракометарите на Металург 2 се победници на петтото издание на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп. Во третото коло нашите ракометари ја совладаа и екипата на Тиквеш, со...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Селекција на Сараево – Металург

31.08.2019

Пионерите на Металург, во вториот натпревар од групната фаза на турнирот во Сараево, се сретнаа со Селекцијата на градот Сараево. Средбата ја загубивме со резултат 12:14...

читај повеќе >

Втор пораз на пионерите на Металург во Сараево

31.08.2019

Пионерската екипа на Металург е поразена од селекцијата на градот Сараево во првиот денешен натпревар. Загубивме со резултат 14:12 (6:5). Видовме две различни изданија на нашиот...

читај повеќе >

Порази на екипите на Металург на првиот ден од турнирот во Сараево

30.08.2019

Пионерите и кадетите на Металург од денеска се дел од меѓународниот турнир “Повеќе од игра“, што се игра во Сараево. Денеска нашите екипи ги одиграа своите први натпревари,...

читај повеќе >

Металург 2 е пред освојување на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп

30.08.2019

Вчера и денеска во Прилеп се игра 5-тото издание на мемориалниот турнир “Миле Нешкоски“, во чест на поранешниот ракометар на РК Тутунски Комбинат, репрезентативец и...

читај повеќе >

Пионерите и кадетите на Металург утре заминуваат на турнир во Сараево

28.08.2019

Пионерите и кадетите на Металург од 30 август до 1 септември ќе бидат дел од четвртото издание на меѓународниот ракометниот турнир “Повеќе од игра“ во Сараево. На турнирот ќе...

читај повеќе >

Екипата на Металург 2 од вчера во Пехчево

26.08.2019

Екипата на Металург  2 ги заврши подготовките во Скопје и од вчера ја премести својата база во Пехчево. Нашите млади ракометари овде ќе останат се до среда, а потоа ќе настапат...

читај повеќе >